Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme ve Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplama

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama yönteminin doğruluğu tartışma konusu olsa da eskiden beri kullanılan bir yöntem olduğu için büyük çoğunluk bu yöntemlere inanmaktadır. Bebeğin cinsiyeti 3 veya 4 ay sonra oluştuğu için bu zamana kadar beklemek istemeyen kişiler biyolojik takvim cinsiyet hesaplama yöntemine başvurabiliyor.

Bu yöntemde anne adayının ay yaşı ve gebe kaldığı tarihe bakılarak bebeğin cinsiyetinin ne olduğu tahmin edilebiliyor. Doğruluğu tartışma konusu olsa da büyük bir doğruluk payı bulunuyor.

Maya takvimi
Maya takvimine göre cinsiyet nasıl hesaplanır?

Maya takvimine göre cinsiyet nasıl hesaplanır?

Maya takvimine göre bebeklerin cinsiyeti tahmin edilmesinin mümkün olduğu bilinmektedir. Maya takvimi çok eskiden soylu bir aile için hazırlanmıştır. Bu sebeple doğru olma olasılığı yüksek bir orandadır. Maya takvimine göre önemli olan bazı noktalar şu şekildedir:

  • Annenin ay yaşı
  • Gebe kaldığı gün

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama  kapsamında, Bu sayıların biri tek diğeri ise çift sayı ise bebeğin erkek olma ihtimali daha yüksek olmaktadır. Maya takvimine göre cinsiyetin doğru tahmin edilmesi için annenin ay yaşı ve gebe kaldığı günün doğru olması önemlidir. Aksi halde tahminlerin doğru çıkma ihtimali daha aza iner. Zaten tahmin edilen cinsiyetin çıkma ihtimali %50 olmaktadır.

Adet sonrası hamilelikte cinsiyet ne olur?

Adet sonrası hamile kalmanın cinsiyet üzerinde pek bir etkisi olmaz. Adet olduktan hemen sonra hamile kalınması durumunda bebeğin cinsiyeti erkek veya kız olabilir. Biyolojik olarak adet bebeğin cinsiyeti üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmaz.

Ancak bazı açıklamalara göre yumurtlama zamanından en fazla bir gün önce ilişkiye girmek erkek bebek ihtimalini güçlendirdiği söylenmektedir. Fakat bu bilginin güvenirliği tam olarak bilinmemektedir.

Bebeğin cinsiyeti nasıl tahmin edilir?

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama kapsamında, Bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesi  zor olmakla birlikte bunun için kullanılan bazı yöntemler zaman içinde var olmuştur. Özellikle en bilinen yöntemlerden biri Çin takvimi yöntemidir.

Çin takvimi çok eski zamandan beri hala kullanılmakta olduğu için bebeğin cinsiyetini tahmin etmek isteyen kişiler bu tekniğe daha fazla yönelmektedir. Bu teknikler ultrason kadar güvenilir ve net olmamakla birlikte yarı yarıya doğruluk payı sunmaktadır.

Çin takvimine göre bebek cinsiyeti doğru mu?

Çin takvimine göre bebek cinsiyeti tahmin edilmesi durumunda sonuçlar doğru veya yanlış çıkabilir. Şuana kadar olan tahminlere bakıldığı zaman Çin takvimi ile cinsiyeti tahmin sonuçlarında %55 lik doğruluk payı olmuştur. Ancak kesin bir bilgi vermez.

  • Genel olarak bakıldığı zaman Çin takvimine göre hesaplanan bebek cinsiyetlerinde yarı yarıya doğruluk ihtimali söz konusu olmaktadır.
  • Bu yüzden her zaman için bir yanılma payı mevcuttur. Kesinlik ve doğruluğu tam olarak kanıtlanmamıştır.
  • Fakat bu yöntemin kullanılması bebeğe veya anneye herhangi bir zarar vermeyeceği için yapılmasında bir problem olmaz.
  • Çin takvimine göre cinsiyet tahmin etme tam olarak doğru şeklinde bir yargı belirtmek doğru olmaz.

Give a Comment