Hollywood Gülüşü Nedir? Hollywood Gülüşü İçin Dişler Nasıl Hazırlanır?

Hollywood gülüşü, parlak ve hoş bir gülümsemeden yararlanmak isteyen her hastanın erişebileceği bir estetik diş hekimliği konseptidir. Hollywood gülüşü, yüzün doğal güzelliğini ve ifadesini artırarak, hizası bozuk veya renksiz dişler için dönüşüm arayanların ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Giderek daha fazla insan Hollywood gülüşü istiyor ve Lumineers kaplamalar genellikle en popüler seçenekler. İnsanlar, kozmetik ve yüz diş hekimliği seçenekleriyle güzelliklerini ve gülümsemelerini geliştirmenin en iyi yolunu keşfedebilirler.

Hollywood gülüşüne nasıl sahip olabilirim?

İlk adım, ağız sağlığınızın ve Hollywood gülüşünü benimseme yeteneğinizin değerlendirilmesi için diş hekiminizle iletişime geçmektir. Şiddetli maloklüzyon, düzensiz kapanış, diş gıcırdatma gibi problemler önce ortodontik tedavi gerektirebilir.

Bazı durumlarda, hastalar diş beyazlatma ve dişlerinin hizalanması için görünmez bir tedaviden fayda görebilirler. Herhangi bir estetik diş hekimliği tedavisinden önce dişler temizlenmeli ve herhangi bir enfeksiyondan arındırılmalıdır.

Diş çürüğü ve diş eti hastalığı olan hastalar, kaplama yapılmadan önce dişlerinin sağlıklı olduğundan emin olmak için uygun tedaviye ihtiyaç duyabilir. Lekeli veya renk değişikliği olan dişler, yontulmuş veya çatlamış dişler gibi porselen kaplamalarla da maskelenebilir.

Dişlerin hazırlanması

Gülüşünüzün özelliklerine ve yönlerine karar verdikten sonra, porselen kaplamalarınızın üretimi sırasında diş hazırlığı başlar. Dişlerin hazırlanması, gerekirse dişlerin seçilen kaplamanın rengine uyması için beyazlatılır.

Diş dokusunun çıkarılması gibi minimum diş hazırlığı da gereklidir, ancak diş hekimi deneyimin mümkün olduğunca ağrısız olmasını sağlayacaktır.

Geçici kaplamalar

Geçici kaplamalar, yeni gülümsemenin tasarımına uyacak şekilde ayarlanarak hastaların yeni Hollywood gülüşü kaplamalarından ne bekleyeceklerini hissetmelerine ve görmelerine olanak tanır.

Hollywood gülüşü için yüzleri ayarlama

Seçtiğiniz porselen kaplamaları kullanmak isterseniz, yüksek eğitimli teknisyenler bir hafta içinde özel porselen kaplamaları oluşturacaktır.

Hazır olduklarında bilgilendirileceksiniz ve bir ayarlama yapmanız istenecek.

Kaplamalar, güvenli ve rahat bir uyum için dişlerin ön yüzeyine diş çimento reçinesi ile yapıştırılır.

Hastalar, ağız sağlığını, ısırma fonksiyonunu izlemek ve yeni yönlerden memnuniyet sağlamak için bir hafta ila on gün içinde bir takip ziyaretine davet edilir.

Hollywood gülüşüme nasıl bakarım?

  • Hollywood gülüşünüze özen göstermek, olağan diş hijyeni rutiniyle
  • Her altı ayda bir diş hekimine düzenli ziyaretler de sürdürülmelidir.
  • Diş kaplamalarının durumu, durumlarını sağlamak için yıllık olarak değerlendirilecektir.
  • Katı ve sert yiyecekleri ısırırken ve dövüş sporlarına katılırken dikkatli olunmalıdır.
  • Yapıştırılmış kaplamalar güvenli olsa da doğal dişinizin yapısı kadar güçlü değildir. Diş hekiminiz, kaplamaları diş gıcırdatma riskinden korumak için geceleri koruyucu takılmasını önerebilir.

Give a Comment