Kadın Doğumlarında ki Azalma Oranları

Son dönemlerde pek çok kadının hamile kalmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Bu kadınların büyük bir kısmı doktorlardan aldığı destek ile hamile kalmayı başarırken bir kısmı ise hamile kalamamaktadır. Bu durumun temel sebebi tam olarak bilinmese bile, bazı etkenlere bağlanmaktadır.

Bu etkenler ise; stres, düzensiz beslenmek, güvensizlik ve sağlıksız yaşam şartları olarak sıralanabilir. Doğurganlığı son dönemler içerisinde en fazla azaltan etken ise sigaradır. Bu sebepten dolayı sigara ve alkolden özellikle uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

Son dönemlerde kadınların diyet yapma adı altında dengesiz beslendiklerine de dikkat çekilmektedir. Bazen iş hayatının olumsuz etkilerinden dolayı, bazen ise kilo vermek amacıyla hem tek düze hem yetersiz hem de sağlıksız besinler tüketilmektedir. Bu durumun en büyük yan etkisi ise bebek sahibi olamamak olarak yansımaktadır.

[irp]

Bir diğer olumsuz etki ise kadınların ilaç kullanarak hem kendi sağlıklarını hem de hormonsal dengelerini bozduklarından dolayı ileride doğma ihtimali olan bebeklerinin sağlıklarını olumsuz yönde etkiledikleri tespit edilmiştir.

Yapılması gereken şeyler ise oldukça basittir. Öncelikle insan vücudunun ihtiyacı olan her türlü besin maddesine almaya özen göstermek gerekmektedir. Kadın sağlığı açısından mineral ve vitaminlerin yer asla doldurulamaz bir önemi bulunmaktadır. Bunların dışında düzenli olarak karbonhidrat almaları da gerekmektedir. En fazla dikkat etmeleri gereken şey ise fast food benzeri sağlıksız beslenme yöntemleridir.

Cinsel İlişkide İdeal Süre Ne Kadar

Bayan Üreme Organları Hakkında Bilgiler

Bizi Facebook tan takip edebilirsiniz.

Sağlık Kanalı

Give a Comment