Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Cildinizin hem sağlıklı hem de pürüzsüz olmasını ister misiniz? Kendine önem veren herkesin uygulayabileceği bir uygulama olan kimyasal peeling uygulaması ile canlı bir cilde ulaşmak çok kolay. Günümüzde modern teknolojinin yardımı sayesinde cildimize hem bakım hem de güzelliği bir arada kazandırmak mümkün.

Kimyasal Peeling Nedir?

Cildimizin canlandırarak daha iyi bir görünüm kazanmasına yardımcı olmak için derideki sağlıksız kısmın yerine sağlıklı derinin ortaya çıkmasına yardımcı olan uygulamaya kimyasal peeling adı verilir. Bu süreç içinde pek çok vitamin, protein ve mineral ile cildimiz desteklenerek daha yüksek bir sağlık seviyesine ulaşması hedeflenir.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Uygulamanın amacı derinin kirlerinden arındırılması ve gözeneklerin açılması, bu işlemin sonucunda rejenerasyon oluşturmak ve bu sırada ortaya çıkan kolojen ve elastin üretiminin fazlalaşması ile lezyon tedavisinin tetiklenmesidir. Gözenekler açıldığı zaman cilt yağ, kir ve makyajın zararlı etkilerinden kurtulacaktır.

Cilt sterilize edildikten sonra gerekli ise tekrar peeling uygulaması yapılır.  Eğer ihtiyaç duyulursa radyo frekans uygulaması sayesinde cildimizin kolojen üretimi konusunda uyarılması sağlanır. Bu sayede cildimiz sıkılaşır. Tüm bu süreçlerin sonrasında ise uzman destekli bir program ile takviye yapılır. Süreç devam ürünleri ve cilt koruma ürünleri ile desteklenir.

Kimyasal Peeling Neden Uygulanır?

Günümüzde dermo kozmetik işlemlerde en yaygın kullanılan uygulamaların başındadır. Cildinde bozulmalar yaşayan kişilerde kimyasal peeling tercih edilmektedir.

Kimyasal Peeling Kaç Seans Sürer?

Kimyasal peeling işleminde uygulanacak seans sayısı ve süresinin belirlenmesinde cildinizin durumu ve ihtiyaç duyduğu bakım direk olarak etkilidir. Bu uygulama kişi tarafından belirli aralıklarla yapıldığında cildiniz düzenli bir bakım periyoduna girdiği için her daim sağlıklı kalacaktır. Ayrıca eskisinden daha genç görünümlü bir cilde kavuşacaksınız.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf drenaj isimli uygulama bölgesel olarak incelmenizi sağlayan bir uygulamadır. Vücudunuzun belirli bir bölgesinin incelmesi ve sıkılaşmasını sağlayan bu uygulama diğer cilt bakım uygulamaları ile sentezlenerek incelmenin yanı sıra cildinizin de güzelleşmesini desteklemektedir.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır

Lenf Drenaj uygulaması için özel olarak üretilmiş kıyafet kişiye uzanır durumdayken giydirilir. Bu cihaz kendisine bağlı olan kablolar yardımı ile vücuda sıcaklık, titreşim ve hafif elektrik akımı vermektedir. Bu sayede vücudumuzdaki kirler ve toksinler hızlıca atılır. Tüm bu süreç aynı zamanda hücre ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımının daha hızlı gerçekleşmesini sağlar. Bu hızlanan süreç lenf akışını hızlandırır.

Lenf Drenaj Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Lenf Drenaj
Lenf Drenaj Uygulaması

Lenf drenaj uygulaması vücudumuzda sanki masaj yapılmışçasına bir his uyandırarak fiziksel ve psikolojik olarak rahatlamamızı sağlar. Lenf drenaj uygulaması ile böbreklerinizin daha randımanlı çalışmasını sağlayarak vücudunuzdan ödemi daha kolay bir şekilde atabilirsiniz. Ayrıca kalp sağlığınıza da iyi gelen bu uygulama sayesinde kan basıncı, kan dolaşımı gibi fonksiyonlarınız da eskisine göre daha verimli biri hale gelecektir.

Vücudunuzu sıkılaştırmaya da yardımcı olan lenf drenaj uygulaması sayesinde hem selülitlerinizden kurtulabilir hem de cilt tonunuzu iyileştirip daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tüm bu yararlarının yanında uygulamanın mutlaka doktor bilgisi dahilinde yapılması elzemdir.

Lenf Drenaj Uygulaması Ağrı ve Acı Yapar Mı?

Lenf drenaj uygulaması oldukça basit bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulama sırasında kesinlikle ağrı ya da acı gibi hisler yaşamanız söz konusu değildir. Dolayısı ile herhangi bir korku ya da endişe duymadan lenf drenaj işlemini yaptırabilirsiniz.

Lenf Drenaj En Az Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Lenf Drenaj uygulamasını etkilerinin daha uzun süre görülmesi için en az 8 seans uygulama yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için mutlaka bir uzman yardımı alarak gerekli tespitleri yaptırın ve doğru adımlar atın.

Lenf Drenaj Seansları Süresi Ne Kadar?

Lenf drenaj uygulamasında kişiye uygulanan bir seans ortalama 30 dakika sürmektedir. Tabi ki bu uygulamanın süresi lenf drenaj uygulamasını talep eden kişinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik de gösterebilir.

Lenf Drenaj Uygulamasını Kimler Yaptırmamalı?

Eğer kronik tansiyon, şeker, kemik erimesi gibi hastalıklarını var ya da gebelik durumunuz var ise bir uzman yardımı almadan ya da doktorunuzun bilgisi lenf drenaj olmadan lenf drenaj uygulamasını yaptırmamalısınız. Daha Fazlası: https://www.filizkarslioglu.com

Sağlık Kanalı

Give a Comment