Kortos Krem Ne İçin Kullanılır?

İnsanlar hayatları boyunca pek çok sağlık problemi ile karşılaşabilmektedir. Bu oluşan sağlık sorunları kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Bu nedenle tedavi olabilmek için doktor muayenesinden geçerler ve onlar için uygun bulunan ilaçlar ile bu süreci takip ederler.

Kortos krem insanların tedavi amaçlı kullandığı ilaç türleri arasında yer alan bir kremdir. Vücutta oluşan şişlik, kızarıklık gibi durumları rahatlatan, bölgesel uyuşturma için kullanılan, iltihaplı bölgeleri iyileştiren, mikrop öldürücü ve kaşıntı önleyici bir kremdir. Aynı zamanda basur olarak da adlandırılan makatta meme oluşumu, kanama problemlerinde de bu ilaçtan yararlanılmaktadır. Bir diğer kullanım alanı ise yine makatta oluşan derin çatlakları ve yaraları iyileştirmektir.

Kortos Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar

Her ilacın kullanım alanı ve kullanım şekli birbirinden farklıdır. Bu nedenle, özellikle bir tedavi süreci izlenecekse, kullanılacak olan kremin doktor tavsiyesi üzerine kullanılması gerekmektedir. Aksi halde kullanan kişi üzerinde istenmeyen yan etkiler görülebilmektedir. Kortos Krem hakkında bilinmesi gereken noktalar bu ürünü kullanacak kişileri ilgilendirmektedir.

 • Kişinin bu ilacın içeriğine karşı alerjisi varsa doktorlar tarafından bu ürünü kullanması tavsiye edilmez.
 • Basur tedavisinde ve anüste meydana gelen çatlaklar, yaralar ve kaşıntı tedavisi için kullanılmaktadır.
 • Genel olarak tavsiye edilen kullanım süresi bir haftadır.
 • Rektum veya anüs bölgesinde mantar enfeksiyonu, tüberküloz gibi rahatsızlıklar bulunuyorsa bu ilacı kullanmamalısınız. Tedavi sürecinde oluşmuşsa da kullanımı kesip doktorunuza bu durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Gözden, ağız çevresinden uzak tutunuz. Temas edildiği zaman bol su ile yıkayınız ve yakınlardaki bir sağlık kuruluşuna gidiniz.
 • İlacı kullandığınız süre içerisinde olumlu bir etki görmezseniz ve rahatsızlığınız ilerlemeye devam ederse bu durumu doktorunuza bildiriniz.
 • Çocuklarda kullanımı yoktur.
 • Gebelik ve emzirme döneminde olan kadınlar bu ilacı kullanmadan önce bir uzmana danışmalıdır.

Kortos Krem’in Kullanım Şekli

İnsanlar yaşadıkları problemlerde uzman hekimlere başvurarak tedavi sürecini uygulamaktadır. Tedavi sürecinin düzenli takip edilmesi kadar uygulanması gereken ilaçların da nasıl kullanılması gerektiği oldukça önemlidir. Bu nedenle kişiler doktorların tavsiye ettiği şekilde ve miktarda ilacı kullanmalıdır.

Kortos Krem’in kullanım şekli bu kremi kullanması gereken hastaların ilgilendiği bir durumdur. Genelde anüs bölgesinde oluşan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bu ilaç uzmanlar tarafında nasıl kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Öncelikle doktor tavsiyesine göre kullanılmalı veya ilacın kullanım talimatı okunmalıdır. Daha sonra ellerinizi bol su ve sabun ile yıkayarak işleme hazır hale getirmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde ilacın uygulanacağı bölüm de temiz ve kuru olmalıdır. İlacın kullanılması gerektiği kadarını elinizle veya gazlı bez yardımı ile hasarlı bölge üzerine yavaşça ovalayarak uygulayın. Doktorunuz sarmanız gerektiğini belirtmediyse hasarlı kısmı sarmayınız. İşlemden sonra yine ellerinizi su ve sabun ile yıkamanız gerekmektedir.

Ürünü güneşten uzak serin yerlerde ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda muhafaza ediniz. Günlük kullanım miktarını aşmayınız. Olumsuz etkiler görüldüğünde ise doktorunuza danışınız.

Kortos Krem’in Yan Etkileri

Kullanılan ürünlerin bazı kişiler üzerine yan etki yapması muhtemel bir durumdur. Kortos Kremi kullanan bireyler de bu yan etkileri gördükleri zaman mutlaka doktora başvurmalıdır.

 • Nefes darlığı, karın ağrısı, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda oluşan şişlik gibi durumlarda uzmana başvurulmalıdır.
 • Hasarlı bölgeye krem uygulandıktan sonra cilt renginde açılma, aşırı tüylenme, kırmızı lekeler oluşması, yanma ve kaşıntı gibi durumlarda da erken müdahale yapılması açısından doktorunuza bu durumlar hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Sağlık Kanalı

No Responses

 1. Pingback: Jetex Krem Kullananlar - Saglik Kanalı
  12 Şubat 2021

Give a Comment