Sivilceler İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Akneli cildin dış görünüşü düzeltmek adına ilk adım temizlik ancak bu temizliği su ile yapmalısınız. Yüzün akşam ve sabah, belirli ve sıkıştırıcı maddelerle donatılmış ve zenginleştirilmiş, çok hassas bir sabunla yıkanması gerekli. Temizleyici seçerken dikkatli olun. Cildin yağını çok fazla şekilde almayacak bir malzeme olmasına özen göstermek çok önemli. Aksi takdirde ters tepki bir etki görülebilir ve yağ bezleri fazlaca yağ üretebilir. Cildin aşırı temizlenmesinden kaynaklanan bir tür akne çeşidi de bulunmaktadır. Sivilceler için cilt bakım adımları şu şekildedir:

Sivilce Tedavisinde İzlenecek Adımlar

Cilt için kullanacağınız toniğin alkolü olabildiğince az olmalı. Ağrı dindirici ve antiseptik içeren ürünleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Koruyucu krem kullanmanız gerekecektir, cilde mat görünüm veren ve deri üstünde çabucak kaybolan kremler, deriyle direkt olarak temas etmemektedir. Buna dikkat ediniz. Cilt maskeleri, ciltteki yağ üretimini azaltan F,E,A vitaminlerini içermekle beraber; atkuyruğu, biberiye, mercanköşk ve adaçayı gibi bitki özlerini de içinde bulundurur. Bunların dışında, cildi doğal temizleme yöntemleri nelerdir?

Cildi Doğal Temizleme Yöntemleri Nelerdir?
Cildi Doğal Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Cildi Doğal Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Uzmanların, teninize belli aralıklarla uygulayacağı derinlemesine temizlik, cildin ve teninizin durumunu sizin için kontrol altında tutması oldukça yardımcı olacaktır. Akneli cilde makyaj yaparken özel hazırlanmış, cilde yarar sağlayıp zarar vermeyen ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Yağsız bir toz fondöten ile kuru bir sünger yardımıyla cilde tedavi uygulayabilirsiniz. Sivilcelerin çok çıktığı ve deri üzerinde azdığı zamanlarda pek makyaj yapmamanız sizin ve cildiniz için daha yararlı olur. Sivilceleri vücuttan nasıl arındırırız?

Sivilceleri Vücuttan Nasıl Arındırırız?

Hayatının belli başlı dönemlerinde vücudunda sivilce oluşmamış ve sivilceyle mücadele etmemiş kişi sayısı herhalde pek çok azdır. Kadınların ve gençlerin baş düşmanı olarak bilinen sivilceleri yok etme hakkında türlü anlamsız yöntem söylenmektedir. Herkes maalesef kendi başına sivilcelerle başa çıkmaya çalışırlar ancak tüm bunlar çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır. Ergenlik dönemiyle hayatımıza giren sivilceleri, hayatımızın birçok kısmında vücudumuzda görebiliriz.

Tüm bunların yanında gerçekten bir sivilce sorununuz olduğunu düşünüyor ve bir türlü kurtulamıyorsanız, mutlaka doktora gitmenizi öneririz. Sivilceler konusunda diğer çok önemli bir husus ise makyajdır. Yüzünüzü makyaj yapın ya da yapmayın ama mutlaka sabah akşam yıkayıp, temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi temizledikten sonra sürekli kullandığınız tonikle dengeyi sağlayın ve mutlaka nemlendirici kullanılması önerilmektedir. Peki, sivilceler için cilt bakımı sırasında nelere dikkat etmeliyiz?

Sivilceler için Cilt Bakımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Sivilceler için Cilt Bakımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sivilceler için Cilt Bakımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Alkollü ve alkol bazlı ürünler kullanmak tedavi esnasında vücuda zarar verebilir. Su bazlı ürünler bakımda kullanılması gereken en uygun ürünlerdir.  Kesinlikle ve kesinlikle her gün yüz temizliği yapmayı ihmal etmeyin. Sivilcelerinize dokunmayıp, kendi kendine kurumalarına müsaade etmeyin. İhtimaller el verdikçe uygun ürün ve nemlendiricilerle temizleyip, nemlendirme işlemi uygulayın.

Sivilceleri sıkmak ya da sıkarak içini çıkarmak, sivilceyi sıkmazsan iyileşmez; kanı çıkana kadar sıkmak lazım gibi laflara aldanmayın, vücudunuza zarar verirsiniz. Bunların sonucunda ve sonunda da kocaman çukurluklara vücudunuzda yer açabilirsiniz. Sivilce sıkılmaz, yalnızca ve yalnızca iyileştirilir. Var olanların iyileştirilmesi için elinizden geleni yapın, yenilerinin çıkmaması için de olabildiğince bakım yapın, ürünler kullanın; beslenmeye, su içmeye, düzenli uykuya ve düzenli yemek yemeye, yaşam tarzına dikkat etmelisiniz. Sivilceleri sıkıp içerisindeki bakterileri yüzün diğer kısımlarına dağıtmak çok yanlış bir harekettir ve cildi de zararlar verir. Sivilceler için cilt bakımı yaparken, bu tür işlemleri uygulamak yerine, rutin işlerinizi devam ettirin ve basit tedavileri aksatmamaya özen gösterin.

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment