Adem Bozkurt Kimdir?

1985 yılında dünyaya gelmiş olan Adem Bozkurt 1992 yılında abisi ve aynı zamanda antrenörü olan Eyüp Bozkurt ile birlikte Muay Thai sporuna başlamıştır. Gebze doğumlu olan sporcu galen Kocaeli Gebze’de kendi kulüpleri olan Champion Spor Merkezi’nde spor hayatına devam etmektedir. 2003 yılında ilk şampiyonluğunu Ordu’da elde eden sporcu daha sonra Tekel Spor Kulübü’ne transfer olmuştur. Boksta beş defa Türkiye, Avrupa üçüncülüğü ve Uluslararası müsabakalarda ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

Bunların yanında, 2005 yılında Muay Thai dalında dünya ikinciliği, 2006 yılında da dünya üçüncülüğü elde etmiştir. Başarılı sporcu, ayrıca, 2007 yılında IFMA Dünya Şampiyonası’nda 71 kg’da dünya ikincisi olarak başarılarına bir yenisini daha katmıştır.

Adem Bozkurt Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Kick boks, Muay Thai ve Boksta Avrupa’da ve dünyada birçok şampiyonluk elde eden Adem Bozkurt 2008 Dünya Kick boks Birliği dünya şampiyonu ve kemer sahibi olan Bozkurt sayısız bir çok maça çıktı. 1985 doğumlu olan şampiyon şu anda 37 yaşındadır. Boyu ve kilosu hakkında bir bilgi bulunmayan Adem Bozkurt Gebze’nin adını tüm Dünyaya duyurmak istediğini belirtti. 2003 yılında Muay Thai Federasyonu kurulmasının ardından 2004 yılında 67 kiloda başlayarak başarıya imza attı. Bundan beri de bu şampiyonluğu korumaktadır. 37 yaşına kadar büyük başarıları ömrüne katmış olan Adem Bozkurt halen de bu çalışmalarını yürütmektedir.

Başarılı sporcu genç yaşına sığdırdığı üstün spor geçmişiyle birlikte pek çok kişinin de gönlünde taht kurmayı başarmış durumdadır. Avrupa ve dünyada birden fazla başarıya imza atmış olan Adem Bozkurt, sporsever gençlere de ışık olacak nitelikte yol göstermeye devam etmektedir.

Adem Bozkurt Hayatı
Adem Bozkurt Hayatı

Adem Bozkurt Hayatı

Aslen Erzurumlu olan Adem Bozkurt 1985 yılında Gebze’de dünyaya gelmiştir. Kocaeli’de yaşamını sürdüren ünlü sporcu oldukça başarılıdır ve birçok şampiyonluk ve derece elde etmiştir.  Balkan şampiyonluğundan Dünya şampiyonluğuna uzanan bu yolda birçok özveri ve emek sarf etmiştir. Toplamda boksta 12 maç, Muay Thai’ de 76 maçı bulunan Adem Bozkurt hırsı ve azmi ile ve özellikle de ülkesi ve bayrağı için büyük bir inanç ve hassasiyetle maçlara ve ringe çıkması ile tanınmakta ve bu özelliği nedeniyle bir çok kişinin sevgisini ve saygısını kazanmıştır.

Azerbaycan’da düzenlenen dünya şampiyonasında Azeri rakibi Perviz Abdullayev’i yenmiştir. Ve böylece altın kemerin de sahibi olmuştur. Aldığı şampiyonluklar ile ülkemizi gururlandıran Adem Bozkurt genç yaşına rağmen oldukça büyük başarılar elde ederek yoluna devam etmektedir. Halen Kocaeli’de hayatına devam eden ve kendilerine ait olan spor merkezinde çalışmakta olan Adem Bozkurt büyük bir azimle çalışmaya devam etmekte.

Adem Bozkurt Instagram Adresi

Başarılı sporcu Adem Bozkurt @adem_ bozkurt instagram adresi ile hayranları tarafından takip ediliyor. Bir de fan sayfası bulunan Adem Bozkurt hayranlarının açtığı bir çok fan hesabında da sıkça kendisinden söz ettiriyor. 25 Mayıs 2007 yılında profesyonel Muay Thai Balkan Şampiyonasında Yunanlı rakibi Lefteri Perego’ya karşı ezici bir üstünlükle Balkan Şampiyonu olmuştur. 2007 yılında da İspanya’da Avrupa şampiyonluğunu elde eden Adem Bozkurt 2 Kasım 2007 yılında ise Uzakdoğu sporlarının en büyük organizasyonlarından biri olarak kabul edilen K-1 Max İstanbul Network Şampiyonasında Kozo Mitsuyama adlı sporcuyu daha ilk roundlarda nakavt ederek önemli başarılar göstermiştir.

Daha sonra ise Azerbaycan maçlarına da çıkan Adem Bozkurt ilk maçında çok iyi bir galibiyet elde etmiş olmasına rağmen ikinci maçında çok haksız bir şekilde mağlup olmuştur. Bugüne kadar çok az mağlubiyetle karşılaşmış olan Adem Bozkurt ülkemizin gururu olmuş ve bir çok başarının altına imzasını atmıştır. Henüz genç yaşta olan Adem Bozkurt daha uzun yıllar yeni başarılar getirmeye devam edecektir. Özellikle Muay Thai sporunu ülkemizde tanıtan ve bu alanda birçok çalışma yaparak federasyonunun kurulmasında da emeği olan ünlü boksçu birçok önemli projede yer aldı.

Aynı zamanda; adından söz ettirmeyi başardı. Burcu hakkında da pek bir bilgi bulunmayan Adem Bozkurt özel yaşamı hakkında da bir bilgi vermemiştir. Daha çok spor ve başarıları ile kendinden söz ettiren Adem Bozkurt bu yönüyle bir hayli takdir gören bir sporcudur.

İlginizi çekebilecek içerik: Özgür Balakar Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Give a Comment