Contractubex Jel Nedir? Hangi Durumlardan Kullanılır? Fiyatı Nedir?

Contractubex jel reçeteli fiyatı pek çok insan tarafından merak edilen hususların başında yer almaktadır. Bilindiği üzere cilt üzerinde oluşan izlerin tedavisinde tercih edilen kremlerden bir tanesi olan Contractubex, sahip olduğu etken maddelerden ötürü pek çok insan tarafından tercih sebebi olmakta, bu durum ilaç ile ilgili çeşitli hususların merak edilmesine neden olmaktadır. Bu hususlardan bir tanesi de ilacın tam olarak ne olduğu ve hangi durumlarda kullanıldığıdır.

Jel halinde satılan ilaç, ciltte meydana gelen pek çok izin tedavisinde kullanılmaktadır. Bu bağlamda birçok insan, cilt sorunları nedeniyle doktora gitmekte olup doktor tarafından önerilen Contractubex adlı jeli kullanmaktadır.

Contractubex Jel Nedir?

Cilde uygulanan krem, farklı etken maddelere sahip olmakla birlikte bu nedenle pek çok insan tarafından kullanılmaktadır. İlacın etken maddelerini genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Extractum Cepae
 • Heparin Sodyum
 • Allontoin

Yukarıdaki gibi sıralanabilen etken maddeler, ameliyat sonrasında meydana gelen yaralar, yara izleri, akne izleri, hamilelikte meydana gelen cilt çatlamaları gibi pek çok sorunu gidermektedir. Contractubex jel satın al konusunda araştırma yapan kişiler, her bir ilacın 100 gram tüpler şeklinde satışa sunulduğunu görmektedir. Jel, pek çok durumda tercih edilmekte olup ilacın doktor tavsiyesi sonrasında kullanılması tavsiye edilmektedir.

Contractubex Jel Hangi Durumlarda Kullanılır?
Contractubex Jel Hangi Durumlarda Kullanılır?

Contractubex Jel Hangi Durumlarda Kullanılır?

İlaç kutusunun içerisinde yer alan prospektüs, ilacın hangi durumlarda kullanılabileceği ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi vermektedir. Bu bağlamda jelin aşağıdaki durumlarda tercih edildiğini ifade etmek gerekmektedir:

 • Çeşitli yapılardaki yara izlerinin tedavi edilmesi
 • Çukur şeklinde bulunan yara izlerinin tedavisi
 • Parmaklarda hareket kısıtlığına sebebiyet veren Dupuytren kontraktürü
 • Yanık ya da kaza sonrası meydana gelen ve görüntü rahatsızlığına neden olan yara izleri
 • Travma sonucunda kas girişlerindeki kısalık ya da kaslarda kısalık ile birlikte hareket kısıtlılığıa yol açan çeşitli durumlar

Bu ve buna benzer pek çok alanda kullanılan jelin doktor kontrolü sonrasında reçete ile birlikte alınması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, kullanım şekli prospektüste nasıl belirlenmiş ise jelin o şekilde kullanılması gerekmekte olup bu durum, herhangi bir sorun oluşmasını engelleme bağlamında oldukça önemlidir.

Contractubex Jel Nasıl Kullanılır?

Contructubej kullananlar, ilacın nasıl kullanıldığına dair çeşitli bilgiler veriyor olsa da ilaç ambalajı içerisinde yer alan kullanım talimatlarının önemsenmesi ve bu talimatlara uygun bir şekilde ilacın kullanılması gerekmektedir. Bu bağlamda ilacın kullanımı ile ilgili ön plana çıkan pek çok husus bulunmakla birlikte bu hususlar, ilacın bünyesinde yer alan etkinin cilt üzerinde görülebilmesi için oldukça mühimdir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki ilacın hamilelik ya da emzirme gibi durumlarda doktor tavsiyesine başvurulmadan kullanılmaması gerekmektedir. Aksi durumda sağlık açısından çeşitli olumsuzluklar ortaya çıkabilmekte, bu durum farklı sorunları beraberinde getirebilmektedir. Bunun yanı sıra ilacın araç ve makine kullanımına dair bilinen bir etkisi bulunmamaktadır.

Doktor tarafından farklı bir doz önerilmedi ise günde bir ya da birkaç kere jel, yara izi üzerine sürülebilmektedir. Ciltte bulunan yara izinin durumuna göre tedavinin süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle doktor tarafından önerilen süre ve doz üzerinden ilaç kullanımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eğer jel taze yara izlerinin tedavisinde kullanılacaksa eğer ultraviyole ışınları ve aşırı soğuk vb. durumlardan kaçınmak gerekir. Bu tarz durumlar, yaranın tahriş olmasına ve bu durumun farklı sorunları beraberinde getirmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle gerekli hususlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Ciltte bulunan yaranın kapanması sonrasında ilaç kullanımına başlanması önerilmektedir. Bu bağlamda Contractubex kullananlar, bu konuda titiz davrandıklarını ve gerekli hassasiyeti gösterdiklerini ifade etmektedir. Cilt üzerine yüzeysel olarak sürülen jel, hafif bir masaj eşliğinde cilde yedirilmektedir. Masaj sırasında sert müdahalelerden kaçınılması gerekmekte olup sert müdahalelerin yaranın tahriş olmasına neden olacağı bilinmelidir.

Jelin çocuklarda kullanımı ile ilgili çocuklarda tedavi sonucu özellikle iyi olarak belirtilmektedir. Fakat yine de çocuklarda kullanımına dikkat edilmesi gerekmekte olup bu konuda hekim tavsiyesine uygun bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir.

Contractubex Jel Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Contractubex Jel Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Contractubex Jel Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Jel kullanımında ön plana çıkan pek çok husus bulunmakta olup bu hususlar genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Jelin hamilelik ve emzirme döneminde kullanımına dair doktor tavsiyesinin alınması gerekmektedir. Bu bağlamda bu dönemde bulunan kadınların doktor tavsiyesi olmadan ilacı kullanması sakıncalıdır.
 • Çocuklarda kullanımına dair tedavi sonucunun özellikle iyi olduğu belirtilmektedir.
 • İlacın yaşlılarda kullanımına dair herhangi bir bilgi bulunmadığı için yaşlılarda kullanımından önce hekim tavsiyesine başvurulması önerilmektedir.
 • İlacın özel kullanım durumları ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.
 • İlaç ile ilgili bilinmesi gereken hususlardan bir tanesi de unutulan dozların tamamlanabilmesi için çift doz kullanımına başvurulmaması gerektiğidir. Bu konuda hekimin bilgilendirilmesi gerekmekte olup hekim tavsiyesi dışında hareket edilmesi sakıncalıdır.

Yukarıdaki hususların tamamı, ilacın kullanımı ile ilgili oldukça önemlidir. Bu bağlamda ilaç kullanımı açısından yukarıdaki faktörlerin dikkate alınması oldukça önemlidir.

Contractubex Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta bilindiği üzere çeşitli yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkilerin hangi sıklıkta görüldüğü oldukça önemli olduğu için ilacın yan etkileri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

İlacın hafif yan etkileri arasında hafif kaşıntı ön plana çıkmaktadır. Bu yan etki, yaranın tedavisi ile ön plana çıkan bir etki olduğu için ilaç kullanımının kesilmesine gerek bulunmamaktadır. Öte yandan ilacın yaygın yan etkilerini şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 • Kızarıklık
 • Kaşıntı
 • Damarların genişlemesi ve ciltte görünür hale gelmesi
 • Çukur şeklinde yara izleri

İlacın yaygın olmayan yan etkileri ise şunlardır:

 • Ciltte çukur şeklinde boşluklar
 • Ciltte renk koyulaşması

Bunun yanı sıra ilacın bilinmeyen yan etkileri ise şunlardır:

 • Cilt tahrişi
 • Kurdeşen
 • İçi cerahat dolu deri kabartıları
 • Uygulama yerinde ağrı
 • Ciltte yanma, şişme

Yukarıdaki gibi sıralanabilen yan etkilerden özellikle yaygın olarak görülmeyen yan etkilerden herhangi birinin vücutta görülmesi durumunda doktora başvurulması gerekmektedir. Contractubex jel satın al işlemlerinin gerçekleştirilmesinden önce bu yan etkileri ile ilgili bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ilacın içerisinde yer alan etken maddelerden herhangi birine karşı alerjinin bulunması halinde ilacın kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

Contractubex Jel Fiyatı Nedir?

Pek çok kişi, ilacın fiyatını merak etmekte olup bu konuda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak ister. Öncelikle ifade etmek gerekir ki ilaç 100 gramlık paketler halinde satılmaktadır. Bunun yanı sıra Contractubex reçeteli fiyatı birçok insan tarafından merak edilen konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlacın reçeteli fiyatı ile ilgili bilgi sahibi olunabilmesi için ilk önce doktor muayenesine başvurulması gerekmekte olup ardından ilacın eczaneden fiyatının öğrenilmesi gerekmektedir. İlaç fiyatları belirli aralıklarla değişmekte olup bu bağlamda güncel fiyatın bilinmesi gerekmektedir.

Cilt sorunlarının tedavinde kullanılan ilacın doktor kontrolü dışında kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Bu nedenle doktorunuz tarafından ilacın kullanımı önerilmişse eğer ilacı kullanmanız en sağlıklı yoldur.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Anestol Krem Nedir? Nasıl Uygulanır? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Give a Comment