Eda Sakız Kimdir? Hakkında Merak Edilenler

 ‘’Hayallere giden yok İstanbul’dan geçmektedir.’’ Düşüncesi ile hareketle memleketinden yola çıkarak İstanbul’a gelen Eda Sakız, Youtube video kanalı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Diğer sosyal medya platformlarında da bir hayli aktif olan güzel fenomen özellikler Tiktok platformunda oldukça büyük bir takipçi sayısına sahiptir.

Kariyerine şarkıcılık deneyimini de ekleyen güzeş fenomen 2020 yılında Son Kere Dinle ve 2021 yılında Avare adlı tekli parçaları, takipçilerinin beğenisine sunmuştur.

Televizyonların en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Survivor’a da katılan Eda Sakız, böylece adını tüm ülkeye duyurmuş oldu.

Oldukça fazla bir şekilde merak uyandıran Eda Sakız, internet üzerinde hakkında en çok araştırma yapılan kişiler arasında da yerini almıştır.

Eda Sakız Hakkında Merak Edilenler

19 Ağustos 1999 yılında dünyaya gözlerini açan Eda Sakız, Mersin’lidir. Eda Sakız lise mezunudur. Maddi imkansızlık nedeni ile lise sonrası çalışma hayatına atılan ünlü fenomen bu neden ile üniversite okuyamamıştır. Bir otelde çalışmaya başlayan güzel fenomen çalıştığı sırada çektiği sosyal medya videoları ile dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştır.

Sosyal Medya üzerine yoğunlaşan ve sonrasında Tiktok denilen platformda da yer almaya başlayan ünlü fenomen, bu platformda yayınladığı videolar ile oldukça büyük bir takipçi sayısına ulaşmıştır. Ünlü Tik toker, adını duyurduktan onra çeşitli platformlarda da yer almaya başlamıştır.

Eda Sakız en son survivor adlı yarışmaya katılmış ve başarılı bir performans ortaya koymuştur.

Eda Sakız Boyu, Kilosu ve Eda Sakız Kaç Yaşındadır?
Eda Sakız Boyu, Kilosu ve Eda Sakız Kaç Yaşındadır?

Eda Sakız Boyu, Kilosu ve Eda Sakız Kaç Yaşındadır?

19 Ağustos 1999 yılında dünyaya gelen güzel fenomen 23 yaşındadır. Ünlü fenomen 1,68 metre boyundadır ve 58 kilogramdır. Aslan burcu olan güzel fenomen kahverengi gözlere sahiptir. Doğayı ve hayvanları çok seven fenomen, sık sık doğa ile başbaşa kalmayı tercih etmektedir.

 Eda Sakız Hayatı

Asıl adı Eda Sakızoğlu olan güzel fenomen 19 Ağustos 1999 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Kütahya’lı olan Sakız, Mersin’de büyümüştür ve kendisini Mersin’li olarak tanıtmaktadır. Lise mezunu olan ve yaşantısını İstanbul’da devam ettiren Sakız, sosyal medya fenomenidir.

Eda Sakız mütevazi bir ailede dünyaya gelmiştir. Ailesi Mersin’e yerleşen ve burada yaşayan Eda Sakız, çocukluk yıllarını burada geçirmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini de Mersin’de alan ünlü fenomen, liseden mezun olduktan sonra para biriktirmek amacı ile bir oteelde çalışmaya başlamıştır. Servis elemanı olan ve barmenlikte yapan Sakız, burada çekmeye başladığı Youtube videoları ile dikkatleri çekmeye başlamıştır.

Eda Sakız verdiği bir röportajda ‘’ Bütün amacım Aleme iyi bir hayat sunabilmek. Önceden kardeşim bendn birşey istediği zaman alamazdım. Bu durum oldukça zoruma gidiyordu. Ama şimdi ona isstediği herşeyi alabiliyorum’’ demiştir.

Hayatına maddi imkansızlıklar nedeni ile yön veren güzel fenomen şuan eski günlerin oldukça uzağında bir yaşam sürmektedir.

Hazırladığı birbirinden ilginç videolar ile oldukça büyük bir takipçi sayısına ulaşan ünlü sosyal medya fenomeni, en çok izlenen fenomenler arasında yer almaktadır.

Ünlü fenomenin Tik tok hesabını 4,1 milyon kişi, Youtube sayfasını 424 bin kişi, Instagram sayfasını 917 bin kişi takip etmektedir.

Tioktok platformunun en popüler fenomenlerinden olan Sakız, kendisi gibi fenomen olan Buğrahan Tabak ile beraberdir. Ancak son zamanlarda ayrıldıkları yönünde haberlerde kulaktan kulağa yayılmaktadır.

Eda Sakız Şarkıları

Eda Sakız sosyal medya fenomenidir. Şarkıcılığada adım atan Sakız 2020 yılında Son Kere Dinle ve 2021 yılında Avare adlı parçalarını, takipçilerinin beğenisine sunmuştur. Ayrıca 2022 yılı içerisinde Taladro ile Darağacı ve Alaaddin Ergün, Doğanay Karadeniz ikilisi ile Kolpa adlı parçalarda da yer almıştır.

Eda Sakız Instagram ve Sosyal Medya Adresleri

Eda sakız’ın özellikle Tik tok platformunda oldukça büyük bir takipçi sayısına sahiptir. 4 milyonun üzerinde takipçisi bulunan güzel fenomen, birbirinden ilgin videolar çekmekte ve bu videoları takipçileri ile paylaşmaktadır.

Güzel fenomenin ınstagram ve Youtube kanallarıda oldukça fazla bir şekilde takip edilmekte ve bu platformlardan yapılan paylaşımlarda ilgi ile takip edilmektedir.

Give a Comment