İç Çamaşırlarında Öne Çıkan Seçenekler ve Özellikleri

Külot, tanga, şort, sütyen gibi çok çeşitli iç çamaşırı arasından nasıl seçim yapılır? Belirli türler arasındaki ayrıntılar ince olabileceğinden aralarındaki farkı görmek bazen zor olabilir. Model seçimini biraz daha zorlaştıran yüksek belli, düşük belli, girintili ve hatta örtülü modeller gibi çoklu versiyonları da unutmamak gerekir. Vücudunuza bağlı olarak: Kalçanızın şekli, uyluklarınız, bacaklarınız gibi unsurlarla seçiminizi bir modele yönlendireceksiniz. Önce istediğiniz türü belirleyip sonradan alt modellere bakmalısınız.

Külot Şekilleri

Kadın gardırobunun klasik iç giyimi olarak kabul edilen külotlar modadan da eksik değil. Tüm vücut tiplerine ve durumlara uyacak şekilde farklı şekillere sahipler.

  • Yüksek kesimli külot: Yüksek kesimli versiyonunda, külotun kalçalarında bir kumaş şeridi veya oldukça ince danteller bulunur. Külotun ön kesimi oldukça düşüktür ve bu nedenle üçgen şekli sunarken uylukları tamamen ortaya çıkarır.
  • Yüksek belli külot: Bu, uyluklara kadar uzayabilir. Klasik versiyondan geniş bir kumaş veya dantel bandı ile alt karın seviyesinde ve ayrıca kalça üst seviyesinde olabilir.
  • Düşük belli külot: Bunlar genellikle uyluklardan girintilidir. Düşük belli model; normal veya yüksek belli modelden, alt karın seviyesinde ve kalçaların üst seviyesinde az miktarda var olan kumaşı ile farklılık gösterir.
  • Klasik külot: Klasik versiyonunda tüm kalçayı kaplar. Uyluk ve kalçalarda az ya da çok girintili olabilir.

En İddialı Türlerden: Tanga

Tanga şüphesiz en ünlü kadın iç giyim ürünlerinden biridir. Çekici imajı sayesinde 1970’ler/80’lerden itibaren tüm dünyadaki kadınların gardıroplarında adından söz ettirdi. Daha önceleri tanga; kabare dansçıları, modeller veya striptizciler gibi şov dünyasında çalışan kadınlarla ilişkilendirildi. Likranın ve dikişsiz iç çamaşırın ortaya çıkışı, adetlerin evrimi ve kadınların spor uygulamalarının gelişimi sonunda tanga kullanımı 1990’larda arttı. Günümüzde ise Google trendlerine göre külottan daha tercih edilir konumdadır.

Tanga, kalçaları ve kalçaların üstünü kaplayan ince bir kumaş şeridi ile karakterize edilir. Genel olarak tanganın bel kısmı oldukça geniştir ancak kemerin boyutuna ve kumaşın şekline göre değişen çok çeşitli modeller vardır: Tanga-string, mikro-tanga, kısa-tanga. Her durumda, arka tarafta kalan kumaş kalçaların büyük bir bölümünü çıplak bırakıyor. Böylece dar giysiler altında tam bir görünmezlik vaat ediyor.

Sütyen Tipolojileri Nelerdir?

Sütyenlerin alt kategorilerini incelemeden önce 4 ana tipolojinin bilinmesi gerekir. Bunlardan ilki destekli sütyen. Orta ve büyük bedenlerin tercih ettiği bu tür göğsün toplanmasına yardımcı olur. Desteksiz sütyenler ise rahatlık ve doğal görünüm sağlar. Her beden için uygundur. Süngerli sütyenler yuvarlak görünümü sağlarken süngersizler üst düzey rahatlık sağlaması ile bilinir.

Tanga, sütyen ve külot seçeneklerinde en kaliteli ürünleri, Marks&Spencer online satış mağazasında avantajlı fiyatlarla keşfedebilirsiniz.

Give a Comment