Serenay Sarıkaya Kimdir? Kariyeri ve Eğitim Hayatı

Serenay Sarıkaya kimdir, nerelidir ve hangi dizilerde oynamıştır? İşte ünlü oyuncu ve model Serenay Sarıkaya ile ilgili tüm detaylar…

Serenay Sarıkaya Nereli?

Serenay Sarıkaya nereli: ünlü oyuncu Ankara’da dünyaya gelmiştir. Serenay Sarıkaya’nın doğum tarihi 1 Temmuz 1991’dir. Serenay Sarıkaya’nın burcu yengeçtir. Serenay Sarıkaya’nın boyu 1,75 cm’dir.

Serenay Sarıkaya Hayatı Kısaca
Serenay Sarıkaya Hayatı Kısaca

Serenay Sarıkaya Hayatı Kısaca

Babası Mustafa Sarıkaya ve annesi Ümran Seyhan’dır. Ankara’da doğduktan sonra bir süre anne ve babası ile birlikte Antalya’da yaşamıştır. 7 yaşındayken anne ve babası boşanmış ve annesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’a taşınma sebebi oyuncu olmak istemesidir. Voleybol, basketbol, tenis ve Latin dansları ile ilgilenmiştir.

Serenay Sarıkaya Önemli Olaylar

Güzel oyuncunun aldığı birçok ödül ve adaylığı bulunuyor.

  • 15 yaşında Çek Cumhuriyeti’nde Avrupa gençler güzellik yarışmasında jüri özel ödülü almaya hak kazanmıştır.
  • 2010 yılında Miss Turkey yarışmasında ikincilik elde etmiştir.
  • 2015 yılında 42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır.
Serenay Sarıkaya'nın Kariyeri
Serenay Sarıkaya’nın Kariyeri

Serenay Sarıkaya’nın Kariyeri

Kariyerine ilk olarak Şahin Alpaslan’ın yönettiği şaşkın filminde canlandırdığı Itır karakteri ile başlamıştır. Daha sonra Turkcell reklamında ve Plajda filminde oynayarak devam etmiştir. Yönetmenliğini Celal Çimen’in yaptığı Peri Masalı dizisinde Talya karakterini canlandırmıştır. Limon Ağacı isimli dizide Peri karakteri ile ekran karşısına çıkmıştır. 2008 yılında rol aldığı Adanalı dizisi ile herkes tarafından tanınmaya başlamıştır. Bu dizede Oktay Kaynarca’nın kızı Sofia karakterini canlandırmıştır.

2010 yılında Lale devri isimli dizide Tolgahan Sayışman ile başrolü paylaşmış ve Yeşim karakterini canlandırmıştır. 2011 yılında Hoşçakal isimli kısa filmde Sarah karakteriyle başrol oynamıştır. Behzat Ç. Ankara Yanıyor, İkimizin Yerine ve Bergen Acıların Kadını filmlerinde başrol oynamıştır. Medcezir dizisinde canlandırdığı Mira karakteriyle tanınırlığını yükseltmiştir. 2017 ve 2018 yıllarında yayınlanan Fi dizisi ile ekran karşısına geçmiştir. En son 2019 yılında Alice Müzikali isimli tiyatro oyununda başrol olarak görev almıştır.

Serenay Sarıkaya’nın Eğitim Hayatı

Ünlü oyuncu lise eğitimini Antalya’da Saime Salih Konca lisesinde tamamlamıştır. Eğitiminde yurt dışında devam etmek istemiş olan Serenay Sarıkaya’nın üniversite eğitimi bulunmamaktadır.

Ceren Yaldız Tiktok ve YouTube Hesabı adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

No Responses

Give a Comment