Dermapen Sivilce İçin Cilt Bakımına Gidenler

Dermapen, sivilce izleri; cilt lekeleri, ton eşitsizliği ve matlık gibi birçok cilt probleminde, oldukça fayda sağlayan bir bakım uygulaması olup, güzellik salonlarında bir hayli sık şekilde görülmektedir. Dermapen yaptıranların olumlu ve olumsuz yorumları nasıldır?

Dermapen Yaptıranların Olumlu ve Olumsuz Yorumları Nasıldır?
Dermapen Yaptıranların Olumlu ve Olumsuz Yorumları Nasıldır?

Dermapen Yaptıranların Olumlu ve Olumsuz Yorumları Nasıldır?

  1. Keşke Dermapen işlemini daha önceden öğrenmiş ve yaptırmış olsaydım. İlk seansın hemen ardından etkisini göstermeye başladı, cildime parlaklık ve aydınlık kattı. Cildim kendi rengini buldu.  Cildimin solukluğundan ve matlığından şikâyetçiydim, henüz ilk seansla amacıma ulaşmış oldum. İşlemden önce anestezi kremi sürüyorlar fakat fazla acımıyor. İşlemin ardından suratınız şişebiliyor ve kızarıyor tabii, orası ayrı.

Fakat bu benim için önemli bir sorun teşkil etmiyordu. Korona yüzünden aylardır görmediğim kuzenim beni görünce şok oldu. “Karantina sana iyi gelmiş, çok güzelleşmişsin.” dedi. Yani bir seansla bile bu kadar etki ediyorsa, birkaç seanstan sonra ne olacağını tahmin bile edemiyorum. Ben öneriyorum ancak sivilceli cilde uygulanır mı o konuda pek net bir bilgim yok o yüzden bir şey diyemeyeceğim. Sonuçta her cilt farklı bir yapıya sahip ve bundan dolayı farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyuyor. Doktorunuza sormadan yaptırmayın derim.

  • Dermapen işlemini beş seans yaptırdım. Leke, sivilce izi ve kırışıklıklarımın hiç birisi gitmedi, hepsi olduğu yerde sayıyor. İlk başta azaldığını sandım fakat bir süre sonra tekrar kendilerini belli ediyorlar. İnternette gördüğünüz resimlere kanmayın.
  • Dermapen uygulamasının doğru yerde ve doğru şekilde yaptırılması şart. Güzellik salonlarında değil aslında hastanelerde yaptırılması gerekir. Ben güzellik salonunda yaptırmak gibi bir yanlışa düştüm, siz düşmeyin lütfen. Dört seansın bana hiçbir faydası olmadı. Yüzümde sayısız izler ve delikler oluştu. Nasıl pişman olduğumu asla bilemezsiniz.
  • Dermapen’den uzak durun! Ben İstanbul’da bulunan bir yere gittim ve herkes çok iyi diyordu, lekelerim için yaptırdım. İlk seans tamı tamına sekiz yüz lira tuttu, ikinci seansın ardından suratım bildiğin mahvoldu. Şu an Rouctane diye bir marka kullanıyorum ve dava açmaya hazırlanıyorum. Maddi ve manevi olmak üzere beni mağdur ettiler.
  • Dermapen yaptırdığıma o kadar pişmanım ki anlatamam yani. Siz de bilirsiniz ki yaş ilerledikçe kolejen miktarı da bir hayli azalıyor ve ben de bunu artırmak ve suratımdaki lekelerden kurtulmak için ince kırışıklıkların azalmasını sağlamak için dermapen tedavisi yaptırdım. Tedavi esnasında kullanılan cihazın ucunda minik minik iğneler var, göz çevreniz ve dudaklarınız hariç tüm yüzünüze dik bir şekilde uyguluyorlar.  
Dermapen
Dermapen

Cildinizin her yerinde ufak delikler açıyorlar çeşitli maddeleri cildinizin içine sürüyorlar ve masaj ile cildinize uyguluyorlar. Altıncı seansımı yaptırdım.

Cildimde bir gerilme ve parlama oldu, lekelerim o kadar çok iyi bir şekilde azaldı ki. Şu an cildim daha parlak bir renge sahip ve daha gergin. Bu çok güzel bir his!

  • Eğer cildinizde renk eşitsizliği mevcutsa yaptırın fakat böyle bir sorunla karşı karşıya değilseniz yaptırmayın. Beş seans yaptırmış biri olarak söylüyorum; sivilce izlerini geçirmedi ve gözenekleri sıkılaştırmadı. Dermaroller ile evinizde kendiniz yapın daha iyi, boşuna onca para dökmeyin.
  • İki seans Dermapen tedavisi yaptırdım. Acı hissi size tedaviyi uygulayan kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Bazı kişiler aşırı bastırıyor mesela. Benim acıya katlanma seviyem çok yüksektir fakat ilk seansımda dehşet bir şekilde acı çektim. Suratımdan kanlar geldi, öyle kötü ve korkunçtu ki anlatamam. İkinci seansımı ise farklı bir yerde yaptırdım vallahi çok hafifti yani sinek ısırığı gibi geldi. Gerçi suratım yine kanadı ama fazla acımadı. Uygulamanın ardından yüzümde izler oluştu ve iki günde geçti ve bir hafta sonra da yüzüm bir hayli güzel aydınlandı.

İlginizi çekebilecek içerik: Güzellik Salonunda Cilt Bakımı Yaptırmak

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment