Hangi Saç Maşasını Almalıyım?

Çoğu kadın, saçlarıyla ilgili bir ürün seçeceği zaman detaylı bir araştırmaya girer. Bu araştırmaların sonucunda da kendisi için en uygun ürünü satın alır. Bu araştırma süreci sizi yorabilir. Bunun için biz sizler yerine araştırdık! Adınıza en uygun olan saç maşasını seçebilirsiniz. Peki, hangi saç maşasını almalıyım? Sorusunu soruyor olabilirsiniz.  Bunun için öncelikli olarak saç tipinizi biliyor olmalısınız. İnce telli bir saç tipine sahipseniz ısı derecesi daha düşük fakat daha volümlü bir saç maşası tercih etmelisiniz. Aynı şekilde kalın bir saç tipine sahipseniz ise ısısı ve volümü yüksek olan maşa işinizi görecektir.

İnce Telli Saçlar İçin Saç Maşası
İnce Telli Saçlar İçin Saç Maşası

İnce Telli Saçlar İçin Saç Maşası

İnce telli bir saç yapısına sahipseniz, maşa seçerken oldukça titiz davranmalısınız. Seçtiğiniz maşa, saçınızı yakmayacak ya da koparmayacak bir türden olmalı. Aksi takdirde ince telli olan saçlarınız çabucak yıpranıp hasar görebilir. Buna mahal vermemek adına titiz bir araştırma yapmanız yararınıza olacaktır. İnce telli bir saç tipine sahipseniz, öncelikli olarak ısı derecesi ve tipi fazlasıyla yüksel olan saç maşalarından uzak durmalısınız. Bunun yerine ısı derecesi orta ve volüm seçeneği olan saç maşaları, ince telli olan saçlarınızı yıpratmayacağından dolayı işinize yarayacaktır. Bu sebepten ötürü seçim yaparken ince telli saçlar için saç maşası olduğundan emin olmalısınız.

Kuaförler Hangi Saç Maşalarını Kullanıyor?

Kuaförler hangi saç maşalarını kullanıyor? Sorusu, birçok kadının kafasını kurcalıyor. Fakat kuaförlerin aktif olarak kullandığı saç maşası tipleri değişkenlik gösterir. Örneğin bir düğün, nişan ya da başka bir özel güne hazırlanıyorsanız, saçınızın daha da dolgun ve volümlü görünmesi açısından ısı derecesi yüksek saç maşalarını tercih ederler. Fakat bilindiği üzere kuaförler, sizin saç tipinize göre şekil almak zorundadır. Yani, eğer saçınız ince telli bir yapıya sahipse, orta dereceli ısı veren saç maşasını tercih ederler. Fakat bunların aksine saçlarınız kalın telli ve zor şekil alan bir yapıya sahipse, ısı derecesi yüksek olan saç maşasını kullanırlar.

Saç Maşası Fiyatları
Saç Maşası Fiyatları

Saç Maşası Fiyatları

Saç maşa fiyatları, maşanın tipine göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla da net bir sayı söylememiz mümkün değil. Fakat fiyat skalasından bahsetmek bu noktada daha mantıklı olacaktır. Saç maşaları, 400-4.000 TL ve üzeri fiyatlandırmalara tabi tutulur. Kendi saç tipinize uygun saç maşalarının fiyatlarına, maşanın tipine göre karar verebilirsiniz. Aynı zamanda maşanın tipinden ziyade maşanın markası da son derece önemli. Dolayısıyla titiz bir inceleme sürecine girmek yararınıza olacaktır. Bilindiği üzere kalın telli, ince telli ya da dalgalı, düz saç tipi için de ayrı ayrı saç maşaları üretiliyor. Her saç maşalarının tipini ve işlevlerini göz önünde bulundurarak bir seçim yaparsanız, saçlarınız yıpranmaya uğramaz.

Saç Maşası Yorumları

Birbirinden farklı saç maşası tipleri, markaları ya da maşa çeşitleri var. Bunlardan her biri için kullanıcı yorumları da bir hayli fazla. Bu bağlamda kendi saç tipiniz için satın aldığınız ya da alacağınız ürünün yorumlarına bakmak da son derece önemli. Saç maşaları yorumları, kullanıcılar adına oldukça büyük bir önem taşır. Dolayısıyla da kendi saç tipinize uygun kullanıcılardan olumlu ya da olmuşuz bir dönüt alma fırsatı elde edersiniz. Maşa, saçınızın kıvırcık bir görünüm almasına vesile olur. Fakat bu görünümü elde ederken de saçınızın yıpranıp kopmaması gerekir. Aksi takdirde saçınız için çok yanlış bir tercih yapmış olursunuz. Bunun için maşa almadan önce yorumlara bakmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment