Göz Çevresi Kremi Nasıl Kullanılır?

Göz çevresi kremi, gözaltı ve göz kapağı bölgesinde kullanmaya uygun olan jel veya krem yapılı ürünlerdir. Son zamanlarda bakım ürünlerinin artması ile birlikte hayatımıza giren göz çevresi kremleri ile ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi de göz çevresi kremi nasıl kullanılır olmaktadır. 

Göz çevresi kremleri, normal nemlendirici ürünlerden farklı bir içeriğe sahiptir. Zira göz çevresi vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri olduğu için normal nemlendiriciler göz bölgesine uygulanmamalıdır. Bu nedenle sıkça yöneltilen yüz kremi göz altına sürülür mü sorusuna verilecek yanıt da açıklanabilmektedir. Yüz ve göz yapıları farklı olduğu için yüz ve vücut kremlerinin göz çevresine uygulanması oldukça sakıncalıdır ve tahriş gibi sonuçlar doğurabilir.

 Göz Çevresi Kremi Nasıl Uygulanır?
Göz Çevresi Kremi Nasıl Uygulanır?

Göz Çevresi Kremi Nasıl Uygulanır?

Göz çevresi bakımına önem veren insanlar, daha az kırışıklık ve göz çevresi yorgunluğu sorunları yaşamaktadır. Yüzün geneline kıyasla göz çevresindeki deri çok daha ince olduğu için bu bölgenin daha özel bir bakıma ihtiyaç duyduğu doğrudur. Göz ve göz çevresi bakımını en iyi şekilde yapmak ve yorgunluk, yaşlılık, gibi faktörleri geciktirmek isteyen bireyler, göz çevresi için bakım nasıl yapılmalı sorusuna yanıt aramaktadır. Adım adım göz çevresi bakımını öğrenmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

  • Göz bakımına başlamadan önce, yüzün geneli cilt tipine uygun bir temizleyici ürünü ile temizlenmeli ve iyice durulanmalıdır.
  • Yüz temizleme ürünleri kullanırken ürünlerin göz çevresi ile temasından kaçınmanız, tahriş ve alerji gibi istenmeyen durumların gerçekleşmesini önlemenize yardımcı olacaktır.
  • Yüzünüzü temizledikten ve kuruttuktan sonra, göz çevrenizin ihtiyacına uygun bir göz kremini kaşın hemen altı ve gözün bir parmak altına tampon hareketler ile sürmelisiniz. Göz kremi, göz çevresine uygulamak için ideal olsa da, göz içine ya da göz içine çok yakın olacak şekilde uygulanmamalıdır.
  • Göz çevresi kremini yoğun uygulamanıza gerek yoktur. Kremi uygularken tampon ve dairesel masaj hareketlerinden faydalanabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen adımlar sayesinde hem göz çevresi kreminizi etkili bir şekilde uygulayabilir hem de göz bölgenizin çevresindeki ince deriyi besleyebilirsiniz. Göz altı kremi uygulamadan önce, mutlaka kendinize uygun bir ürün seçmeye özen göstermelisiniz.  Göz altı ve göz çevresi için en uygun ürünler, nem veren ve yaşlanma karşısı etkisi bulunan ürünlerdir. Ancak göz çevresi çok yağlı olan bireyler, jel yapılı ve daha az yağ içerikli ürünlerden faydalanabilmektedir.

Göz Çevresi Kremi Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?
Göz Çevresi Kremi Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Göz Çevresi Kremi Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Göz kremini doğru bir şekilde kullanmak kadar, doğru sıklıkla kullanmak da oldukça önemlidir. Eğer göz çevresi için kullandığınız bakım ürününü düzenli kullanmazsanız, göz çevrenizde iyileşme görmeniz pek de mümkün değildir. Aynı şekilde çok sık göz çevresi kremi kullanmak, bir süre sonra gözünüzde kızarıklık, tahriş, kaşıntı gibi istenmeyen komplike durumları beraberinde getirebilir.

Göz çevresi kremleri, her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 defa temiz cilde uygulanmalıdır. Sabahları yüz bakımı yaptıktan sonra, akşamları ise makyaj silindikten ve yüz temizlendikten sonra uygulanmalıdır. İhtiyaca bağlı olarak günde maksimum 3 defa kullanılabilmektedir.

Göz Çevresi Kremi Kullananlar

Cilt bakımı için göz kremi kullanmaya başlamak isteyen bireyler, ilk olarak göz çevresi kremi kullananlar konusunu araştırmakta ve kullanıcı deneyimlerini öğrenmek istemektedir. Göz çevresi kremi kullanıcıları, hassas bir deri dokusuna sahip bu alanda kullandıkları kremlerden çoğunlukla memnun kalmaktadır. Göz çevresi kremini cilt tipine ve göz çevresi ihtiyacına uygun olarak seçen bireyler, göz çevresi uygulamalarından hoşlanmakta ve bu uygulamanın olumlu etkilerini düzenli kullanımda fark etmektedir.

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment