Gözenek sıkıştırıcı maskeler

Gözenek sıkıştırıcı maskeler ile ilgili bir makale :

‘Bugünkü yazımızın konusu “Gözenek sıkılaştırıcı maskeler”. Bunlar hakkında şu kremleri kullanın bu markalar iyidir demeyeceğim. Sürekli koşuşturduğumuz ve kendimize ayırdığımız zamanların kısıtlı olmasından dolayı mutfakta iken elimizin altında olan malzemeleri kullanarak neler yapabileceğimizi düşünelim.

Ben bunları düşünürken ilk olarak Anneannem aklıma geldi. Anneannem bakımlı ve çok hoş bir kadındı. Çok tasarruflu idi bir şeylerin ziyan olmasını hiç sevmez.

Bu maskeler hakkında düşünmeye başladığımda sevgili ananem aklıma geldi.n Anneanem çok bakımlı bir kadındı, sürekli kendine evde maskeler yapar ve yüzüne ellerine sürerdi. Bende size bu evde cildi pürüzsüz yapmak gözenekleri rahatlatmak için yaptığı maskelerden bahsetmek istiyorum.

Mesela Salatalığın suyunu pamuk yardımı ile yüzünüze sürer sonrada soğuk su ile yıkarsanız cildinizin parlak ve ferahlamış ol size canlılık ve ferahlık verecektir. Sürekli yaparsanız yüzünüzdeki farkı göreceksiniz.

Yumurta sarısını balla karıştırıp yüzünüze uyguladıktan 10-15 dk. sonra soğuk su ile yıkadığınızda yüzünüzdeki yumuşaklığı ve rahatlığı göreceksiniz.

[irp]

Sık sık soğuk su ile yüzümüzü yıkarsak kan dolaşımını hızlandıracağı için cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

Yoğurdu çok ince bir tabaka halinde yüzünüze sürüp 10 dakika bekletip yıkarsanız içerisindeki laktik asit ihtiva ettiği için kirli, yağlı gözeneklerin acıkmasına yardımcı olabilir.

Elma sirkesi ile soğuk suyu karıştırıp bir pamuk yardımı ile yüzünüzü temizler arkasından da cildinize uygun bir nemlendirici kullandığınızda cildinizdeki değişime siz bile inanamayacaksınız ..

Süt ve yumurta akını karıştırıp bir pamuk yardımı ile karıştırarak cildinize sürebilirsiniz haftada bir gün denerseniz verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Hızla teknolojinin geliştiği yeni ürünlerin ve tekniklerin çıkmasına zamansızlık ve daha hızlı sonuçlar vermesi için başvurduğumuz kremleri denemeden önce eskilerin denediği ve kendi güzellikleri ile her zaman kendilerine hayran bıraktıkları annelerimizin babaannelerimizin tekniklerini denemekte yarar olduğunu düşünüyorum.

Her ne kadar düzenli yapamasak ta ilk adımı bugün atarak ufak denemeler yaparak kendimiz için ufak değişimler yapabiliriz. Ne dersiniz bugünden başlarsanız çok zaman gitmediğini ve düzenli yaptığınızda cildinizdeki değişiklere sizde şaşıracaksınız.’

Akne Tedavisi

Bizi Facebook tan takip edebilirsiniz.

Sağlık Kanalı

Give a Comment