Kum saati vücut olduğumu nasıl anlarım?

Kum saati vücut  tipi tek kelimeyle “mükemmel vücut tipi” diyebiliriz. Kum saati tipine sahip olanlar atletik bir vücuda sahip oldukları için çok şanslıdır. Kesinlikle yanlış duymuyorsunuz; kum saati ideal vücut tipidir. Neredeyse geniş omuzlar ve kalçalar, dolgun göğüsler ve dar bir bel. Hepimizin hayalini kurduğu vücut tipi. Kum saati vücut tipine sahip olup olmadığınızı anlamak için ince bir bel şarttır. Yani omuzlarınız ve kalçalarınız simetrik olsa bile ince bir beline sahip değilseniz maalesef kum saati değilsiniz. Kum saati olduğumu nasıl anlarım diyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Kum saati tipi nedir?

Kum saati vücut tipi nedir sorusunun cevabı; İdeal vücut tipidir. Simetrik omuzlar ve kalçalar, dolgun göğüsler, ince bir bel ve mükemmel bacaklar görüyorsanız kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Adından da anlaşılacağı gibi siluet bir kum saatini andırıyor. Üst ve alt, yani göğüs ve kalçalar eşittir ve orta, yani bel ince olacaktır.

Kum saati fiziği nasıl anlaşılır?

Aklınıza gelebilecek her türlü yaka ve model varsa örneğin bedene oturan bir elbise, düşük belli pantolon, mini etek, uzun etek, kalem etek, kabarık etek, kayık yaka ya da V yaka size yakışıyorsa, kum saati tipine sahip olduğunuzu bilirsiniz.

Kum saati vücut ölçüleri nedir?

Kum saati vücut tipleri için ideal ölçüler 90-60-90’dır. Mükemmel ve tam ölçekli bir model gibi şekillendirilmiş!

  • Göğüs ölçüsü: 90
  • Bel ölçüsü: 60
  • Kalça ölçüsü: 90

Elbette kum saati vücut şekli ile ilgili en önemli şey eşitlik olduğundan, 88-58-88, 94-60-94 veya 104-64-104 de olsanız kum saati olabilirsiniz. Rakamlar değişse bile, oranlar çift olduğu sürece inkar edilemez bir kum saati kadını olacaksınız. En önemli detay ise bu vücut şekline sahip kadınların boyları orantılı olduğu için kilolu olsalar bile her zaman fit görünmeleridir.

Kum saati vücuda sahip ünlüler
Kum saati vücuda sahip ünlüler

Kum saati vücut tipine sahip kadınlar nasıl giyinmeli?

Kum saati vücut tipi, günümüzün sıfır beden model dünyasında genellikle temsil edilmiyor. Ama bu onun kaybı… Bu kum saati vücut şekli en yaygın vücut tiplerinden biridir, ancak marka temsili söz konusu olduğunda seçeneklerin azlığı nedeniyle giyinmesi de en zor olanıdır.
Bu yazıda, güzel kıvrımlarınızı stilistik bir varlığa nasıl dönüştüreceğinizi anlamaya çalışıyoruz.

Kum saati vücut tipi için ne giyersiniz?

Kum saati vücut tipine sahip kişiler için, kum saati eğrisini düzleştirecek bir yapıya sahip olduklarından, günlük giyim için tam oturan giysiler giymek en iyisidir. Bunlar arasında iyi dikilmiş ceketler veya blazerler, kemerli kabanlar ve bedene oturan gündelik elbiseler yer alır. Başka bir deyişle, kum saati için en iyi günlük stil smart casual’dır. Gündelik şık giyimin üzerinize tam oturan bir giysi olduğuna dair yaygın inanışın aksine, kum saati şeklindeki kadınlar asla büyük beden veya şekilsiz şeyler giymemelidir çünkü bunlar yalnızca hacim kazandırır ve sizi olduğunuzdan daha iri gösterir.

Kum saati şekli genellikle kemikten ziyade etli görünür. Zayıf olsanız bile, diğer vücut tiplerine sahip kadınlara kıyasla sıska görünmüyorsunuz. Tişörtler veya hırkalar gibi günlük giyim öğelerinin çoğu gevşeme eğiliminde olduğundan, kum saati figürüne sahip olanlar için onları gerçekte olduğundan daha büyük göstermek kolaydır.

Kum saati vücutlu kadınların beli daha ince olduğu için bu, büyük göğüslerinizle birleştiğinde salaş bir bluz içinde daha hantal görünmenize neden olabilir. Kot pantolonlar özellikle kum saati vücut tipinde zordur, çünkü ince beline uyan şey genellikle tam kalçalarına çok dar gelir. Tersine, kot pantolonlar poponuza sığdığında, ince beliniz için fazla geniş olma eğilimindedirler.

Kum saati vücut tipine göre nasıl giyinmeliyim?

Kadınlara en uygun kesim ve en güzel kum saati vücut tipi yakışır, örneğin: Belinizi vurgulayan dar giysiler veya aksesuarlar. Şu anda size kum saati vücut tipine sahip bir kadının vücudunu, kıvrımlarını, boyunu ve genel vücut şeklini bir kıyafetle birlikte en iyi yansıtacak şekilde nasıl giyinmesi gerektiğini gösteriyoruz.

Kum saati vücut şekli, giydiğiniz beden ne olursa olsun en orantılı vücut şekillerinden biridir. Kum saati figürünüzün kalçaları ve omuzları yaklaşık olarak aynı genişliktedir. Kum saati beli ve göğüs şekli çok iyi tanımlanmış. Kum saati figürünün çok kadınsı ve narin görünmesine yardımcı olan birçok güzel kıvrımlı çizgi ve şekle sahipler.

Kıyafetlerinizin kum saati vücut şeklinize ve kum saati figürünüze uygun olması gerektiğini unutmayın. Bu, aynı zamanda yuvarlak, yumuşak şekillere, kesimlere ve desenlere ve yumuşak ila orta yumuşaklıkta kumaşlara sahip olmaları gerektiği anlamına gelir.

En iyi kıyafetleriniz belinizi vurgulayan ve kalçalarınızı ve omuzlarınızı sabitleyen kıyafetlerdir. Bunu renkli ve dikey çizgiler yardımıyla başarabilirsiniz. Öncelikle vücut tipinize en uygun ürünlerden bahsedelim.

Kum saati vücut şekli için üstler

Üstler için vücudu saran, düz veya saran bir kesim seçmenizi öneririz. Yuvarlak yaka vücudunuzda zarif görünür, V yaka biraz daha eğlenceli görünür ve geniş yuvarlak yaka daha rahat görünür. Kruvaze bluzlar göğüs ve dar beli vurgulamanızı sağlar. Bluzun yakasındaki dökümlü yaka da şık duruyor. V yaka bluzlar daha zarif dururken, peplum bluzlar kum saati figürünüzü vurguladığı için güzel görünür.

Yumuşak ve orta yumuşaklıkta kumaşlar en iyi arkadaşlarınızdır. Bu nedenle liyosel, şifon, keten, orta ağırlıkta ipek, organik pamuk, yumuşak ve ince yün, yumuşak kot veya kadife gibi kumaşları seçmeye çalışın. Size yeterince destek veriyorlar ama aynı zamanda vücudunuzu iyi koruyorlar.

Kum saati vücut şekli için alt

Poponuz gövdenizden daha uzunsa, mümkünse bluzunuzu sıkıştırmanız daha iyi olur. Belinizi vurgulamaya ve bacaklarınızı uzatmaya yardımcı olacak ve kum saati figürünüzün iyi tanımlanmış görünmesini sağlayacaktır.

Sadece bluzlarının kalçalarının hemen üzerinde bittiğinden emin ol. Aksi halde bacaklarınız olduğundan daha kısa görünecek ve kum saati vücut şeklinize uyum sağlayamayacaktır.
Yüksek belli pantolonlar, geniş paça pantolonlar, kalem etekler, kloş etekler ve skinny pantolonlar sizin için idealdir. Etekleriniz için en iyi kesimler, dar ve düz kalem etekler ve kloş eteklerdir. Eteğiniz yüksek belli veya orta belli ve dizden 2 cm yukarıda veya diz boyu, midi veya maxi olmalıdır. Bu stilistik detay, kum saati vücut şeklinize daha fazla uyum katar.

Kum saati vücut tipine uygun pantolon nasıl seçilir?

Pantolonunuz için en iyi kesimler slim fit, düz, düz ve uzun pantolonlar, yumuşak palazzo pantolonlar ve çizme kot pantolonlardır. Pantolonunuz ya yüksek ya da orta belli olmalıdır, böylece kalçalarınız ve baldırlarınız kum saati vücut şeklinizin geri kalanıyla uyumlu görünür.

Kum saati vücut şekline uygun elbiseler

Kum saati vücut şekline en çok yakışan elbiseler belinizi gösteren elbiseler, slim fit ya da düz kesim anvelop elbiselerdir. Kaçınılması gereken iki elbise türü, çok yüksek ve çok düşük olan prenses elbiseleridir.

Prenses kesim bir elbise gövdenizi daha kısa ve daha geniş gösterirken, düşük belli bir tasarım bacaklarınızı daha kısa gösterecektir. Kum saati vücut yapısına sahipseniz bundan kaçınmalısınız.

Kum saati vücut şekli için ceketler ve kabanlar

Kıyafetinizde ceket, hırka ve kaban kullanmak, kum saati vücut şeklinizin silüetini görsel olarak uzatmanıza yardımcı olabilir. Ceketleriniz ve blazerleriniz de yumuşak bir şekle ve kumaşa sahip olmalıdır. En iyileri dar kesimdir ve iki düğmelidir. Kum saati figürünüzde en iyi göründüğü için orta kalça çizginizden daha uzun olmayanları tercih edin.

Hırka tercih edecekseniz kısa ya da çok uzun olanları tercih etmenizi tavsiye ederim. Aradaki herhangi bir şey, kum saati vücut şeklinizin oranlarını değiştirebilir. Ayrıca, yuvarlak omuz hatlarına sahip paltoların herhangi bir kum saati şeklinde harika göründüğünü de fark ettim. Kesim için, kum saati figürünüze güzel ve uzun silüetler vermek için şallar, trençkotlar, düz veya dar kesimli kabanlar tercih edin.

Kum saati vücut tipine uygun Kapsül Gardırop

Artık kum saati şekliniz için en iyi kıyafetleri elde etmek için hangi öğeleri, kesimleri, şekilleri, stilleri ve kumaşları seçeceğinizi biliyorsunuz. Nasıl çalıştığını görebilmeniz için sizin için örnek bir kapsül gardırop hazırladık.

Bu kapsül gardırop ile sadece 6 üst, 2 etek, 1 pantolon, 1 kot pantolon ve 1 elbise ile kum saati şekli için en az 25 değiştirilebilir kıyafet oluşturabilirsiniz. Ayrıca her şeyle mükemmel giden 2 ceket, 2 çift ayakkabı ve 1 çanta ekledik. Her kıyafet ceketli veya ceketsiz giyilebilir. Bu kum saati şeklindeki kapsülün moda stili, bazı dramatik unsurlar içeren klasik bir stildir. Bu kapsül gardırop için iki V yakalı bluz, bir bedene oturan beyaz gömlek, iki kruvaze bluz ve bir bedene oturan tişört, skinny pantolon, geniş paça kot pantolon ve bir anvelop elbise, iki blazer, bir topuklu ayakkabı ve bir oxford You ayakkabılarla bir kapsül gardırop oluşturabilirsiniz.

Kum saati şekli için renk paleti örneği

Renk paleti, güzel zıt kombinasyonlar oluşturmama yardımcı olan bazı nötr ve açık renkler içeriyor. Gördüğünüz gibi 2 tür renk kombinasyonu kullandım: koyu ve düz renk tonuyla kontrast. Siyah ve beyazı ya da kırmızı ve bordoyu bir arada kullanabilirsiniz. Zıt kombinasyonlar, göğüs ve kalça bölgesini dengeleyerek kum saati şekli için eşit ve uyumlu görünmesini sağlar.
Bu aynı zamanda belinizi vurgulamanıza da yardımcı olacaktır. Koyu renklerin kombinasyonları siluetin uzamasına ve hafifçe incelmesine yardımcı olarak kum saati şeklini daha da güçlendirir. Hırka ve ceketi her iki kıyafetle kombinleyerek silueti dengelemeye ve uzatmaya görsel olarak da yardımcı olan dikey çizgiler oluşturabilirsiniz.

Bu numara, üstlerinizi sıkıştırdığınızda en iyi şekilde çalışır, böylece beliniz daha belirgindir ve bacaklarınız daha uzun görünür.

Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/saglikkanali1/

Give a Comment