Simge Sağın Kimdir? Kaç Yaşında?

Simge Sağın Kimdir? Kaç Yaşında? konusuyla ilgili olarak yazdığımız makalemize hoş geldiniz. Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden biri olan Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul, Şişli’de dünyaya gelmiştir. Babasının müzik tutkusu sayesinde küçük yaşlardan itibaren müziğin içinde büyüyen Simge, yeteneklerini keşfetmesiyle kendi müzik yolculuğuna başlamıştır.

Müziğe olan ilgisi 12 yaşında gitar çalmaya başlamasıyla daha da güçlenen Simge, zamanla kendi şarkılarını bestelemeye de başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümünde eğitim aldıktan sonra popüler müzik sahnesine adım atan sanatçı, kariyerine Zeynep Dizdar’ın orkestrasında yer alarak başlamıştır. Ardından Gülşen, Yaşar Günaçgün ve Serdar Ortaç gibi ünlü sanatçılara sahnede vokalist olarak eşlik etmiştir.

Simge Sağın Neler Yaptı?

Simge Sağın’ın profesyonel müzik kariyeri, 2007 yılında Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen gibi isimlerin yer aldığı “Annem” adlı dizinin jenerik müziğini Kıraç ile birlikte seslendirmesiyle başlamıştır. Bu deneyim, onun sahne tecrübesini artırmış ve pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasında yer almasını sağlamıştır.

2011 yılında Erdem Kınay’ın prodüktörlüğünde “Yeni Çıktı” adlı ilk albümünü çıkaran Simge, bu albümle büyük bir çıkış yakalamıştır. Albümdeki şarkılarla geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan sanatçı, Türk pop müziğine yeni ve dinamik bir soluk getirmiştir.

2014 yılında kendi prodüktörlüğünü üstlendiği “Bip Bip” adlı ikinci EP albümünü yayınlayan Simge Sağın, bu albümle de büyük beğeni kazanmıştır. Albümde yer alan “Bip Bip” şarkısı özellikle büyük ilgi görmüş ve YouTube platformunda 30 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır.

2015 yılında Ozan Bayraşa’nın prodüktörlüğünde Fransız şarkıcı Riff Cohen’in “Dans Mon Quartier” adlı şarkısının Türkçe cover’ı olan “Miş Miş” adlı teklisini çıkaran Simge, bu şarkıyla Türkiye Resmi Listelerinde bir numaraya yükselmiştir. Ardından 2016 yılında Sezen Aksu, Deniz Erten ve Ersay Üner ile birlikte hazırladığı “Yankı” adlı teklisiyle dinleyicilerine yeni bir müzik deneyimi sunmuştur.

Simge Sağın, kariyerindeki bu başarılı adımlarıyla Türk pop müziğinin önemli ve etkili isimlerinden biri haline gelmiştir. Hem güçlü sesi hem de sahne enerjisiyle dinleyicilerinin kalbinde taht kuran Simge, müzik kariyerine olan tutkusunu ve yeteneğini her geçen gün daha da kanıtlamaktadır.

Özgür Deniz (cellat36) kimdir? konusu hakkında bilgi almak için tıklayın.

Give a Comment