Cilt Bakım Ürünleri Önerileri

Cilt bakım ürünlerinin son yıllarda oldukça çeşitlenmesinden dolayı çoğu kişi hangi ürünü alacağından, nasıl kullanacağına kadar bütün soru işaretlerinde kararsız kalabiliyor. Bundan dolayı cilt bakım ürünü önerileri oldukça önemli bir konu haline geliyor. Her insanın cildi ve cilt yapısı farklılık gösterdiği için, herkes aynı cilt bakım ürünlerini kullanamamaktadır. Kimisinin cildi oldukça hassasken, bir başkasının cildi oldukça katı ve sert olabilir. Kişiler, kendi vücutlarının yapısını bilmeleri halinde, özel cilt bakım ürünlerine yönelebilirler.

Kadınlar için Cilt Bakımı Önerileri
Kadınlar için Cilt Bakımı Önerileri

Kadınlar için Cilt Bakımı Önerileri

Cildinize müdahale edecek ya da herhangi bir işlem uygulayacaksanız öncelikle makyajınızı çıkartmanız oldukça önemlidir. Cildinizin en az bir gece boyunca makyajsız kalıp, derinin nefes alması gerekmektedir. Cildinizdeki makyajları tutmanızdan dolayı cilt nefes alamaz. Cildin nefes almamasının sebebi ise; silmediğiniz makyaj, vücuttaki gözenekleri tıkar, gözeneklerin tıkanması sonucu da vücutta lekeler ve siyah noktalar oldukça yaygın hale gelebilir.

Makyaj temizleyici ürününüz yoksa sadece pamuk bir ped üzerine biraz zeytinyağı katın. Makyajdan ve yüzünüzdeki kirden arınmak için, hafif hafif tempolarla cildinize uygulayın. Haftada en az bir ya da iki kere bu işlemi uygulayın, vücuttaki ölü derileri arındırın ve pul şeklinde dökülmesini sağlayın. Bu sayede cildiniz daha parlak ve daha sağlıklı olacaktır. Peki, cilt bakımı uygulamak için en iyi cilt bakım markaları nelerdir?

En İyi Cilt Bakım Markaları
En İyi Cilt Bakım Markaları

En İyi Cilt Bakım Markaları

Sevdiğiniz ve cildinize iyi geleceğini düşündüğünüz marka bulabilmek, onlarca marka arasından oldukça zor bir iştir. Cildinizin daha parlak; daha sağlıklı ve daha dolgun görünmesini sağlamak için en iyi cilt bakım markalarını kullanmanız oldukça normaldir. Vücudunuz daha sağlıklı ve daha parlak gözükmeye başladıkça bu sayede siz de kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Binlerce ürün arasından en iyi cilt bakım markalarını bulmak, hangisinin denemeye değer olabileceğini düşünmek ve buna karar vermek oldukça zor olabilir. Bazı en iyi cilt bakım markaları şu şekildedir:

Dr. Barbara Sturm Yüz Kremi
Dr. Barbara Sturm Yüz Kremi

Dr. Barbara Sturm Yüz Kremi

Bir Alman markası olan Dr. Barbara Sturm, bütün cilt bakım ürünleri kullanan ünlüler tarafından önerilmektedir. Basit ama etkileyici olan Dr. Barbara Sturm yüz kremi, serum ve temizleyici özelliği sayesinde oldukça kuvvetli sonuçlar elde edebilirsiniz. Cildinizi güçlendirir, yapınızı sakinleştirir ve yatıştırır.

U Beauty Yüzey Yenileyici
U Beauty Yüzey Yenileyici

U Beauty Yüzey Yenileyici

U Beauty, ürünlerini oluştururken minimum çabayla büyük sonuçlar elde etmeyi amaçlamıştır. Ciltlerde büyük dönüşümleri sağlamak adına son teknolojiyi kullanırlar ve oldukça basit ve etkili formülleriyle bunu gerçekleştirirler. U Beauty yüzey yenileyici ürün ise bunlardan birisidir, oldukça sık önerilen bu ürün, yüzey yenileyiciler arasında en iyilerden bir tanesidir.

Avene Cilt Kremi
Avene Cilt Kremi

Avene Cilt Kremi

Hassas cildi iyileştirmek ve parlak bir görünüme sahip olabilmek adına Avene cilt kremi oldukça etkili bir üründür. Bu ürün, tüm cilt tipleri için uygundur, cildinizi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olur.

Versed Nemlendirici Jel Krem
Versed Nemlendirici Jel Krem

Versed Nemlendirici Jel Krem

Konu cilt bakımına ve nemlendirmeye geldiğinde Versed markası bu konuda oldukça iyidir. Diğer pahalı ürünlere nazaran oldukça uygun olan Versed; vegan bir markadır ve oldukça temiz ürünler üretmektedir. Bu ürünlerin yanında, dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri nelerdir?

Dermatologların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?
Dermatologların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Dermatologların Önerdiği Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Cilt bakım ürünleri konusunda herkes farklı ürünleri, farklı markaları gerek tasarımı gerekse fiyatından dolayı önerebiliyor. Bu konuda işin ehli diyebileceğimiz dermatologların önerdiği cilt bakım ürünleri şu şekildedir:

  • Ole Henriksen
  • La Mer Creme
  • Biologique Recherche
  • Drunk Elephant Sukari Babyfacial
  • Charlotte Tilbury Magic Cream

İlginizi çekebilir: Göz Çevresi Kremi Nasıl Kullanılır?

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment