Dila Kent Hayatı Hakkında Bilgiler

Dila Kent, son zamanlarda Youtube’dan fenomenlik düzeyine erişmiş ve videoları toplamda 2,2 milyardan fazla izlenmiştir. Dila Kent’in bu kadar ünlü olmasının sebebi çocuk yaştaki kitleye yönelik hazırlamış olduğu ilginç videolardır.

Çoğu videoda yer alan kurgu becerisinden yararlanarak oluşturulan çekimler, ufak yaş gruplarının ilgisini çekmektedir. Peki, Dila Kent kimdir? Kaç yaşındadır? Nerede yaşıyor? Dila Kent nereli? Boyu ve kilosu kaç? Dila Kent nereden mezun oldu? Bu gibi soruların cevaplarını sizin için araştırdık.

Dila Kent Kimdir?

Dila Kent Kimdir?
Dila Kent Kimdir?

Dila Kent 1994 yılında doğmuştur. Ekim ayında dünyaya gelen Kent, terazi burcudur. Doğma büyüme İstanbullu olan Dila Kent, üniversite eğitimi için gittiği İzmir’e yerleşerek yaşamını burada devam ettirmektedir. İzmir 9 Eylül Üniversitesi mezunu olan Dila Kent, Film Tasarım ve Yönetmenliği bölümünü bitirmiştir. Lisans mezunudur.

Dila Kent Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Dila Kent Boy
Dila Kent Boy

Günümüzde Türkiye’de en popüler sosyal medya fenomenleri, içerik üretenler arasında bulunan Dila Kent’in doğum yılı 1994’tür. Kaç yaşında diye merak edenler için cevap ise 28’dir. Fenomen Dila Kent’in boyu 1.60 cm, kilosu 46’dır. Burcu terazi, göz ve saç rengi kahverengidir.

Dila Kent Hayatı

Gerçek adı Dila soyadı da Bozkaya’dır. Çığ gibi büyüyen sosyal medya platformlarında çok büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Ünlü youtuber Dila Kent’in memleketinin neresi olduğu cevabına da İstanbul diyebiliriz. Günümüzde hayatını ailesiyle beraber İzmir’e devam ettiren Kent, ailenin tek çocuğudur.
Üniversite eğitimini bitirdikten sonra Youtube kanalı açmaya karar vermiştir. Aldığı karar da okuduğu bölüm ve barbie bebeklere olan ilgisi çok etkilidir. Youtube kanalında Challenge, oyun, eğlence, slime challenge gibi birçok eğlenceli ve komik videoları takipçilerine sunmaya devam etmektedir.

Dila Kent Sosyal Medya Fenomenliği

En sevdiği oyuncak: Uğurlu sayısı 4 olan başarılı fenomenin en çok sevdiği oyuncağı ailesinin ilk aldığı Barbie bebektir. Monster High ve Ever After High bebekleri de çok sever. Bebekler dışında çok sevdiği ve ilgilendiği oyuncaklar olmadığını söylemiştir.

Yabancı Dil: İngilizce bilen Dila Kent, İngilizce hazırlık okumuş, eğitimini belirli dönemlerde İngilizce olarak görmüştür.

Kullanmış olduğu Programlar: Video montajları için Adobe Premiere programını kullanmaktadır.
Eğitimi: Üniversite lisans mezunu ‘dur. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenliği Bölümünü başarılı bir şekilde bitirmiştir. En çok gidip görmek istediği ülkeler arasında İspanya vardır.
Dila Kent daha çok havuz, slime challenge, slime, tiktok ve youtube videoları ile popüler olmuştur. Yeni bölümü sürekli yayınlanan, çadır ve havuz gibi video paylaşımları çok dikkat çekmiştir.
Dila Kent’in farklı video içerikleri bulunmaktadır. Bazı videolarına bir dış ses de vardır. Dış sesin de desteği ile oldukça eğlenceli videolar ortaya çıkar. Bir gün dış ses yönetti başlığı ile paylaşmış olduğu videoda dış ses Dila’ya farklı şeyler yaptırır. Yaptırdığı şeylere karşı farklı şekillere giren Dila komik görüntüler ortaya çıkarır.

Dila Kent İnstagram Adresi

Dila Kent’in İnstagram adresi: @dilakentyoutube 171bin takipçisi bulunur. Ayrıca diğer sosyal medya platformlarında;
Twitter: @dilakentyoutube 1092 takipçi.

Youtube: https://www.youtube.com/@DilaKent 4.2 milyon abone ile önemli bir hayran kitlesine ulaşmıştır.
Youtube’da ki açıklamasında;

Merhaba ben Dila, Youtube kanalımda her gün Dila Kent Ailesi için güzel video paylaşımlarında bulunuyorum. Kanalımda eğlence, oyun, challenge, slime challenge, slime gibi birçok eğlenceli ve komik videolara ulaşabilirsiniz. Eğlenceyi çok sever, eğlence Dila Kent Ailesinin işidir.
Youtube’da 4 milyondan fazla takipçisi olan ünlü fenomenin en büyük takipçi kitlesi çocuklardır. Çocukların en çok sevdiği kişi Dila Kent, gerçekleştirdiği organizasyonlarda büyük bir ilgi görmüştür. Aylık geliri ile ilgili farklı söylentiler bulunsa da aylık gelirinin ortala olarak 200-500 bin arasında olduğu söyleniyor. Ortalama videoların izlenmesi de 2 milyon ile 8 milyon arasındadır.
Dila Kent Roblox

Dila farklı oyun videolarını oynayarak izleyicisine videolar sunar. Scary Teacher, Minecraft ve Roblox gibi oyunlar oynar. Oyunları oynarken ettiği sohbetle ve oyun içerikleri ile takipçilerini eğlendirir. Roblox oyununu; zengin adamın evinden 100.000 TL soygun, pizzacı oldum gibi başlıklar da paylaşır.

Dila Kent Slime

Dila devamlı olarak yeni ve farklı içerikler sunmaktadır. Kanalını açtığı videolar da yer alan slime takipçileri tarafından çok sevilir. Dila da slime videolarını da çok sık çekmektedir. Yapmış olduğu slime challenge videolarının izlenme sayısı da çok iyidir. Villa da slime malzemesi bulanlar kazanır, yerden yüksek slime challenge başlıkları ile slime videoları çeker.

Give a Comment