Erkeklerin Bilmediği Makyaj Malzemeleri

Kadınların günlük olarak ve kişisel bakım ürünleri olarak kullandığı makyaj malzemeleri çeşitleri çok fazladır. Neredeyse yüzün her bölümü için bulunan ve ayrı işlevleri olan farklı makyaj malzemeleri bulunmaktadır. Bu kadar ürün çeşitliliği arasında erkeklerin bilmediği makyaj malzemeleri bulunmaktadır. Aynı şekilde makyaj malzemelerine düşkün olmayan çoğu kadında bazı makyaj malzemesi isimlerini bilmemektedirler.

Erkeklerin bildiği makyaj malzemeleri çok çeşitli değildir, makyaj alanında en iyi bilgisi olan erkekler kozmetik mağazalarda görev yapan ve kuaförlerde çalışan erkeklerdir. Bunların dışında çoğu erkeklere makyaj malzemeleri sorulursa sadece ruj, maskara gibi makyaj malzemelerini bilmektedirler.

Erkeklerin Bilmediği Makyaj Malzemeleri ve İsimleri
Erkeklerin Bilmediği Makyaj Malzemeleri ve İsimleri

Erkeklerin Bilmediği Makyaj Malzemeleri ve İsimleri

Makyaj ürünleri günümüzde o kadar fazla çeşitlenmiş durumda ki bazı kadınlar bile bazı makyaj ürünlerini bilmemektedirler. Bazı kadınlar ise hafif makyaj tercih ettikleri için show makyajı gibi makyaj çeşitlerinde kullanılan malzemeleri bilmemektedirler. Erkeklerin bilmediği makyaj malzemeleri ve isimleri bazıları şu şekildedir,

  • Kirpik kıvırıcı, birçok erkeğin bilmediği ve kadınların kirpiklerini kıvırmak için kullandığı malzemelerdir.
  • Erkeklerin bilmediği malzemeler arasında bulunan cilt bazı veya göz bazı gibi malzemeler olmaktadır.
  • Bronzer ve farlar da birçok erkeğin bilmediği ürünlerdir.
  • Palmat ürünü birçok erkeğin ve kadının bilmediği ürünlerdir. Bu ürün fırça temizlemek için ele geçirilen plastik bir üründür.
  • Body splash yani vücut spreyi yine erkeklerin parfüm ile karıştırdığı bir spreydir aynı şekilde nemlendirme özelliği vardır. Erkeklerin bilemeyeceği malzemeler arasında bol bol vücut spreyleri ve saç bakım ürünleri de bulunmaktadır.
  • Dudak dolgunlaştıran bazı malzemeler erkekler tarafından bilinmeyen makyaj malzemeleri arasındadır.
  • Dudak maskeleri ve aynı zamanda göz altı maskeleri ile beraber yüzü zayıf gösteren bazı materyaller tam olarak makyaj sayılmasa da erkekler tarafından bilinmemektedir.
Bilinmeyen Makyaj Malzemeleri İsimleri
Bilinmeyen Makyaj Malzemeleri İsimleri

Bilinmeyen Makyaj Malzemeleri İsimleri

Bilinmeyen makyaj malzemeleri isimleri genelde az makyaj yapan kadınlar için geçerlidir. Bunun dışında show makyajları için ve porselen makyajlar için daha katı fondötenler kullanılmaktadır. Makyaj yapmada önemli olan nokta makyajın olabildiğince pürüzsüz görünmesi ile beraber kalıcı olması için makyaj bazı kullanılır. Makyaj bazları, birçok kadının bilmediği fakat makyaj yapmada püf olarak kullanılan bir makyaj çeşididir.

Bilinmeyen makyaj malzemeleri arasında bulunan göz makyajının kalıcı olması için far bazı bulunmaktadır. Far bazı gerçekten makyajların mucize ürünü olma niteliğinde ve aynı zamanda göz kapağında oluşan renk eşitsizliğini gidermede birinci olmaktadır. Tabi yine birçok kişinin kullanmadığı ve bilmediği sabitleyici spreyler, özellikle makyajın bozulmaması için yapılan spreylerdir. Üstelik makyaj sabitleyici ile beraber gün içerisinde makyaj yenilemesine gerek kalmaz.

Hafif Makyaj Malzemeleri
Hafif Makyaj Malzemeleri

Hafif Makyaj Malzemeleri

Hafif makyaj malzemeleri arasında kullanılan malzemeler genellikle hafif fondötenler ve dudak nemlendiricileri olmaktadır. CC krem ve BB krem ağır makyaj yapan kişilerin bilmediği fondöten tipleridir. Özellikle CC krem BB krem yerine daha doğal ve daha ince bir fondöten yapısı sunmaktadır. Bunun yanında hafif olarak allık gibi malzemeler yüze renk vermek için kullanılır. Elmacık kemiklerinin üzerine uygulanan hafif bir highlighter malzemesi de hafif makyajlara ışıltı vermektedir. Hafif makyaj malzemelerini uygularken geniş uçlu fırçalar makyajın daha rahat dağılmasını sağlayan malzemelerdir.

Zor makyaj malzemeleri isimleri arasında olan ve hafif makyajlarda bile kullanılan dudak dolgunlaştırıcısı genel olarak zararsız ve dudağı hafif ölçüde dolgunlaştıran bir makyaj ürünüdür. Bu malzeme dudağı hafif yakarak dolgunlaştırır ve kesinlikle yapay olarak görünmez. Bunun üzerine uygulanacak doğal renkli rujlar ile beraber hafif ve doğal bir makyaj elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Protez Tırnak Modelleri İsimleri

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment