Organizer Yapımı Nasıldır? Makyaj Malzemeleri Koymak İçin Kutu Nasıl Yapılır?

Makyaj malzemesi tutkunu olan kişiler, makyaj malzemelerini düzene sokmak için makyaj organizeri kullanabilirler. Makyaj malzemeleri içerisinde kullanılan fırçalar için, takılar veya bolca oje koymak için bazı hazır organizerler bulunmaktadır. Fakat evde kendinizde bu kutuları yapabilirsiniz. Makyaj malzemelerine kutu yapmadan önce hepsini ayırarak ayrı kutular düzenleyebilirsiniz. Fondötenler için ayrı, fırçalar için ayrı kutuları düzenleyerek makyaj malzemeleri konusunda daha rahat bir alan elde edebilirsiniz. Organizer yapımı için deneyebileceğiniz ayakkabı yöntemi en pratik olan bir yöntemdir.

Ayakkabı kutuları ile mükemmel bir makyaj organizeri yapabilirsiniz, bunun için ayakkabı kutularını kesebilir, boyayabilir ve içerisini karton parçaları ile ayırabilirsiniz. Üstelik ayakkabı kutularını çekmecenize göre düzenleyebilirsiniz. Makyaj organizeri için kullanılacak ayakkabı kutularını mutlaka boyamalı veya dışına dekoratif yapışkanlar eklemelisiniz. Böylece masanızın üstüne koyduğunuz zaman güzel bir görünüm elde edeceksiniz.

Bez Organizer Yapımı
Bez Organizer Yapımı

Bez Organizer Yapımı

Bez organizer yapımı için öncelikle dikiş makinası gerekmektedir. Her ne kadar yapımı kolay olsa da bez organizerlerin sağlam olması için dikişlerin sağlam atılması şart. Dümdüz bir kumaşın üzerine farklı boyutlarda cepler dikerek askılık şeklinde dikebilirsiniz. Böylece organizer olarak kullanılır ve istediğiniz yere asarak bu organizer içerisine birçok makyaj malzemenizi koyabilirsiniz. Bez organzelerinizi dikerken kumaş önemlidir ve dikişe dayanıklı bir kumaş seçilmelidir.

Aynı şekilde bez organizerlerin cebini dikerken dikiş izlerine dikkat etmeniz gerekmektedir, bunun için dikişleri içten dikmeyi deneyebilirsiniz veya çok güçlü bir kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz. Her ne kadar kartondan organizer yapımı kolay olsa da bez organizeler, eğer asacak bir yeriniz varsa mükemmel bir kendin yap metodudur.

Bez organizerlerinizi çift kumaş yaparak arasına karton koyabilir ve daha dayanıklı bir hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde elinizde ahşap varsa ve kesebiliyorsanız düzgün bir şekilde kendinize zarar vermeden ahşap organizerler yapabilirsiniz. Bunun yanında hobi malzemeleri satan alanlardan hazır kutular alarak boyayabilir ve makyaj kutusu olarak kullanabilirsiniz.

Makyaj Koyma Kutusu
Makyaj Koyma Kutusu

Makyaj Koyma Kutusu

Makyaj koyma kutusu içerisine birçok makyaj malzemenizi koyabilirsiniz. Aynı zamanda bu kutuları bir marangoza yaptırabilirsiniz. Bunun için çekmece ölçülerinizi alarak marangoza vermeniz ve nasıl bir makyaj kutusu istediğinizi anlatmaktır. Marangoz ile yaptıracağınız kutular tamamen çekmecelerinize özel yapıldığı için uzun süre kullanabilirsiniz. Aynı şekilde internet üzerinden bulduğunuz örnek organizer modellerini marangoza göstererek istediğiniz organizeri yaptırabilirsiniz.

Evde organizer yapımı ile beraber marangozdan aldığınız tahta organizerleri istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Üstüne çeşitli dekoratif bantlar yapıştırabilir ve sonrasında bu organizerleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Boyamak için sprey boya veya akrilik boya kullanabilirsiniz aynı zamanda akrilik boya kullanacağınız zaman fırça almalısınız. Boyama işleminden önce, boyanın etrafa bulaşmaması için mutlaka poşet veya kullanılmayan kumaş ile çevresini tutmaya özen gösterin.

Hazır Organizerler
Hazır Organizerler

Hazır Organizerler

Hazır organizerleri, evde organizer yapmak ile uğraşmak istemeyen kişiler tercih edebilir. Aynı şekilde seyahat boyu organizerler hem organizer olarak kullanılabilecek hem de seyahatlerinizde yanınızda taşıyabileceksiniz. Makyaj kutusu konusunda daha pratik olan bez organizerler içerisinde bulunan cepler ile makyaj malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Eğer dikişten anlıyorsanız bu tarz bir organizeri kendiniz çanta şeklinde rahatlıkla dikebilirsiniz.

Çok popüler olan ve aynı zamanda maliyeti düşük olan şeffaf makyaj organizer modellerinden satın alabilirsiniz. Bu makyaj organizerleri hem şık bir görüntü yaratıyor hem de içerisinde makyaj malzemelerinizi barındırabiliyorsunuz. Aynı zamanda pamuk, kulak çubuğu ve ojeler için de makyaj organizerleri kullanılmaktadır. Bunun yanında gittikçe popülerleşen mini dolap ve gerçek soğutma özellikli olan ve masa boyu olan dolapları inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Doğru Makyaj Teknikleri: Makyaj Nasıl Yapılır?

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment