Protez Tırnak Modelleri İsimleri

Bakımlı görünmeyi seven kadınlar tırnak bakımına önem verirler. Tırnaklarının bakımı için sürekli uğraşan kadınlar bir süre sonra takma tırnak veya protez tırnak kullanmaya başlarlar. Protez tırnak modelleri isimleri günümüzde hızlıca artmış ve dünya çapında milyonlarca kadının işini kolaylaştırmıştır. Kişiler protez ile beraber ellerine daha sağlıklı ve aha estetik bir görünüm kazandırmaktadırlar. Aynı zamanda protez tırnaklar, kırılan ve kötü tırnak yapısına sahip veya tırnakları uzamayan kişilerin ellerine kolaylıkla yapılabilmektedir.

Tırnaklara daha sağlıklı ve şık bir görünüm kazandıran protez tırnağın bakımı düzgün yapıldığı takdirde yaklaşık 2 ila 3 ay rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aynı zamanda protez tırnaklar takma tırnaklara göre daha doğal görünmektedirler. Son yılların popüler bir bakım uygulaması olan protez tırnağın 3 çeşidi bulunmaktadır bunlar akrilik, jel ve dipping olmaktadır.

Akrilik Protez Tırnak Nedir?
Akrilik Protez

Akrilik Protez Tırnak Nedir?

Akrilik protez uygulaması ile beraber özel bir toz ile sıvı karıştırılarak tırnağın boş kısımlarına uygulanır ve hızlı bir şekilde sertleşmektedir. Diğer tırnak uygulamalarına göre daha dayanıklıdır ve bu tırnaklar istenilen uzunlukta yapılabilmektedir. Özellikle uzun tırnak modelleri yaptırmak isteyen kişiler rahatlıkla akrilik protezleri tercih edebilirler. Akrilik protez tırnağa ve cilde zarar vermezler ve kolayca kırılmazlar.

Jel Protez Tırnak Nedir?

Jel protez tırnağa özel bir jel uygulanarak yapılmaktadır. Jel protezler genellikle tırnağı daha dayanıklı olanların tercihi olmaktadır. Jel protezler doğal görünür ve kolayca kurumazlar. Jel protez yapan kişiler özel bir ışın ile beraber jelleri kuruturlar ve yaklaşık olarak 4 hafta- 1 ay gibi bir kullanım süresi vardır. Akrilik tırnağa göre daha ince olmaktadır.

Dipping protez tırnak modelleri genel yapısı ile beraber akrilik protez tırnak uygulamasına benzemektedir. Aynı zamanda tamamen mat ve kokusuzdurlar. Kısa tırnak şekilleri genellikle dipping protez ile yapılmaktadır.

En Güzel Tırnak Modelleri
En Güzel Tırnak Modelleri

En Güzel Tırnak Modelleri

Protez yaptırmadan önce hangi tırnak şekli size göre bir araştırma yapabilirsiniz. İnternet ortamında çok fazla tırnak modeli ile beraber tırnak süsü bulunmaktadır. İnternetten bulduğunuz herhangi bir modeli yapacak kişiye gösterebilir ve iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Eğer ince ve uzun bir eliniz varsa sivri bir tırnak modeli elinize oldukça çekici bir hava katacaktır. Parmaklarınız biraz kalınsa ve tırnak bölgesi kalınsa normal uzunlukta ve daha düz tırnak modelleri kullanabilirsiniz.

Protez Tırnaklar Nasıl Uygulanır?

Profesyonel güzellik uzmanları ile görüşerek istediğin tırnak modelini belirtebilirsiniz. Oval tırnak modelleri düz modeller veya daha sivri tırnak modellerini seçebilirsiniz. Sonrasında tırnak yapısı incelenmelidir. Tırnak yapısı incelendikten sonra tırnaklarınıza özel koruyucu solüsyonlar sürülür böylece protez tırnağın yapışmasını engeller ve tırnakları korur. Protez tırnak uygulamaları şu şekildedir,

  • Protez tırnak yapılmadan önce tırnak uçlarınıza protezler istediğiniz boyutta yerleştirilir.
  • Protez uygulandıktan sonra törpülenir ve istenilen şekle getirilir.
  • Protez aşamalarında tırnağın uzu dışında kalan yerler akrilik veya jel ile kaplanır. Bu şekiller düz tırnak veya ucu daha bir sivri tırnak olabilir.
  • Tırnak pürüzsüzleştirilir ve istenilen renkte oje sürülerek farklı şekiller yapılacaksa yapılır. Aynı şekilde bu aşamada stiletto tırnak modelleri uygulanmaktadır.
  • En sonunda tırnağınıza cila sürülür ve tırnaklar artık kullanıma hazırdır.

Protez tırnaklarınızı çıkartmak istedikten sonra özel ürünler ile beraber protez çıkartmak için üretilen solüsyonları sürerek kolayca çıkartabilirsiniz. Bunun dışında tırnaklarınızı yanlış yöntem ile çıkartmayı denemeyiniz aksi takdirde tırnağınıza zarar verebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evde El ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

YouTube Kanalımıza abone olabilirniz..

Give a Comment