İstanbul Burun Estetiği

Burun, yüzün üzerinde alın ile üst dudak arasında kalan, dışa kıvrımlı, iki delikli solunum organına denilmektedir. Bazı insanlar, burunlarının boyutundan, görüntüsünde ya da şeklinden rahatsızlık duyabilirler. Böyle durumlarda da cerrahi seçeneklerle bu rahatsızlıklardan uzaklaşılır. Bazı zamanlarda, seçilmiş konturun düzeltilme işleminde güvenli dolgu maddeleri enjekte edilmektedir.

Rinoplasti Ne Anlama Gelmektedir?

Rinoplasti, burun estetiği veya burun ameliyatı olarak bilinmektedir. Burnun tekrardan şekillendirildiği cerrahi estetik işlemi olarak adlandırılmaktadır. Kişilerin rinoplasti istemelerindeki amaç ise şekli bozuk, eğri, yüksekliği az ve yuvarlak burun ucuna bağlı bir durumdur. En iyi sonuçların rinoplasti ile elde edilmesi ise cilt dokusu ve yapısı sağlam burun iskeletlerine bağlıdır.

Rinoplasti için bilinmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. İyileşme süreci 1.5 ila 2 hafta arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süreçte, rinoplasti uygulanan kişinin başı yüksek pozisyonda dinlendirilmelidir. Ameliyat açık teknik ile yapıldığında ise dikişler 1 hafta sonra alınmaktadır. Kapalı teknikte ise dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Dikişler düşer ya da kendiliğinden erir. Burnun yüzeyindeki bantlar ortalama olarak 10 gün sonra çıkarılmaktadır.

Burun şiş olsa dahi dışarıdan fark edilmez. Ameliyattan belirli bir süre sonra şişlik %50-60 civarında azalmaya uğrayacaktır. Burun ameliyatından önce en önemli kısımlardan biri ise kişinin uygun bir aday olup olmaması durumudur.

Piezo Yöntemi Nedir?

Piezo yöntemi, burun ameliyatlarında kırıcı aletler olmadan ultrasonik ses frekanslarıyla birlikte kemik dokusunun kesilmesi ve kemiğin etrafındaki yumuşak dokuya, sinirlere ve damarlara zarar verilmemektedir. Piezo yöntemi, 1980’lerden günümüze kadar kullanımı sürdürülmektedir. Bu yöntem, amacını en iyi ve en doğru bir şekilde yerine getirmektedir. Burun ameliyatlarından korkan kişiler öncelik olarak bu yöntemi tercih etmektedir. Kişinin burun estetiği için en uygun aday olup olmadığı kararı verilirken birkaç soruya dikkat edilmelidir.

– Burun ucundan kaynaklanan görüntüden rahatsız mısınız?

– Gerçekçi beklentilere sahip misiniz?

– Fiziki açıdan sağlıklı mısınız?

– Sigara içmekten uzak duruyor musunuz?

Tüm bu sorulara evet cevabı verilirse kişi burun ucu ameliyatı için uygun bir aday olarak görülmektedir.

Burun ucu ameliyatları için, rinoplasti uzmanı cerrahları seçilmesine özen gösterilmektedir. Bir diğer yandan burun estetiğinin doğal bir görünümü olması oldukça önemlidir. Bu sebeple, ameliyatı yapacak doktor, ameliyattan önce güzelce araştırılmalıdır. Op. Dr. Vepa Silapov ve ekibi son teknoloji ve uzman çalışanlar ile sizlere hizmet vermektedir.

Sağlık Kanalı

Give a Comment