Keratin Bakım Ne Demek?

Keratin bakım ne demek, saçlarına bu bakımı uygulamak isteyen kişiler tarafından merak edilmekte olan bir konudur. Bu araştırma sayesinde keratin bakımın ne olduğu, nasıl yapıldığı ve ne gibi faydaları olduğu hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Saçların hızlı ve sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olan proteinli madde olan keratinin, bakım yoluyla saça uygulanmasına keratin bakım adı verilmektedir. Bu bakımı tercih eden kişiler genellikle saçları normalden çok daha fazla yıpranmış ve bu sebeple sağlıklarını kaybetmiş saçlara sahip kişiler olarak bilinmektedir. Ancak keratin içeriği ve uygulanma şekilleri sebebiyle saça kalıcı bir düzlük vermesi sebebiyle; dalgalı ve kıvırcık saçlı kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Ancak düzleştirme yapılan bu işlem başka adlarla anılmaktadır. Keratin bakım, sağlıksız ve cansız görünen saçların hızlı bir şekilde toparlanmasını ve eski sağlıklarına kavuşmasını sağlamaktadır.

Keratin Bakım Yaptırmak

Keratin Bakım Yaptırma
Keratin Bakım Yaptırma

Keratin bakım erkek ve kadın, pek çok kişinin ilk tercihi haline gelmiş saç bakım uygulamalarının başında gelmektedir. Keratin bakım adı verilen bu uygulamanın bu denli popüler olmasının altında pek çok farklı sebep yatmaktadır. Bu sebeplerden en belirgin olanı ise, keratin bakım yaptırdıktan sonra etkilerinin uzun süre devam ediyor olmasıdır. Saçlar pek çok farklı sebepten ötürü bakımsız kalabilir ve yıpranabilir. Saçları en çok yıpratan nedenlerin arasında sık aralıklarla ısıya maruz kalması, yanlış ürün kullanımı veya boya gibi kimyasal işlemler uygulanması bulunmaktadır. Fakat bunların haricinde saçlar güneşten veya beslenme düzeninden bile etkilenerek, güçsüz hale gelebilir. Bir çok farklı sebeple canlılığını kaybeden saçlar için çözüm ise keratin bakım yaptırmak olarak görülmektedir. Keratin bakım sayesinde saçlar düz ve parlak bir görüntü kazanacaktır. Uzun süre sağlıklı görüntüsünü koruyan saçlar için pek çok kişi keratin bakımdan yardım almaktadır.

Keratin Bakım Önerileri

Saçlarına yeni bir bakım yaptırmak isteyen kişiler tarafından keratin bakım önerileri araştırılmaktadır. Bu öneriler, keratinin saça ne şekilde kullanılması gerektiğini göz önünde bulundurarak verilmiş olan öneriler olarak bilinmektedir. Keratin direkt olarak saça uygulanabileceği gibi, serum veya kremlerin içinde bulunan halleriyle de kullanılabilir. Keratini direkt olarak uygulamak isteyen kişiler kuaförlerden bu hizmeti alabilecekleri gibi, gerekli malzemeler yardımıyla evde de uygulayabilir. Evde yapılan keratin bakımının daha ekonomik olması sebebiyle de oldukça sık şekilde tercih edildiği bilinmektedir. Ancak satın alacağınız keratinin doğal bir içeriğe sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde keratin bakım istediğiniz sonucu verme konusunda size yardımcı olmayacaktır.

Ek olarak Cilt bakım ürünlerinin son yıllarda oldukça çeşitlenmesinden dolayı çoğu kişi hangi ürünü alacağından, nasıl kullanacağına kadar bütün soru işaretlerinde kararsız kalabiliyor. Bundan dolayı cilt bakım ürünü önerileri oldukça önemli bir konu haline geliyor.

Keratin Bakımı Dökülmeyi Önler mi?

Kişiler pek çok farklı neden dolayısıyla saçlarına keratin bakım yaptırmak isteyebilir. Saçların yıpranması veya yanması bu nedenler arasında gelebilir. Ancak keratin bakım yaptırmak isteyen pek çok kullanıcının en büyük sorunlarından biri saç dökülmesi olmaktadır. Dolayısıyla kişiler, uygulamadan önce keratin bakımı dökülmeyi önler mi sorusunu sormaktadır.  Keratin bakımı saç tellerini eskisinden çok daha güçlü hale getirmesi sebebiyle, bakımsız görüntüyü yok edecektir. Yaptığı bu bakım ise saç dökülmesini neredeyse tamamen durdurmaktadır. Saç dökülmesinden şikayetçi olan kişilerin gönül rahatlığıyla yaptırabilecekleri bir işlem olan keratin bakım, saçlarını boyatan kişiler tarafından da kullanılmaktadır.

Keratin Bakımı Brezilya Fönü Aynı mı?

Keratin Bakımı Brezilya Fönü Aynı mı?
Keratin Bakımı Brezilya Fönü Aynı mı?

 

Keratin bakımı Brezilya fönü aynı mı sorusu, bu alanda araştırma yapan kişiler tarafından oldukça kafa karıştırıcı bir konu haline gelmiştir. Uygulama yöntemlerinin araştıran kişilere oldukça benzer gelmesi sebebiyle bu iki bakım uygulaması birbiriyle karıştırılmaktadır. Keratin bakım ve Brezilya fönü arasında bulunan en büyük fark, keratin bakımın uygulanmasındaki tek amacın saçı düzleştirmek olmamasıdır. Brezilya fönü de keratinle uygulanan bir işlem olmasına rağmen en genel amacı, uygulandığı saçın uzun süre düz kalması olarak biliniyor. Brezilya fönü,  saç tipi ve boyutuna göre değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 6 ay kadar saçın düz kalmasını sağlıyor. Keratin bakımda saçlarını uzun süre düz kalması için yapılsa da, saçlarının sağlıklı gözükmesi için yaptıran kişilerin sayısı da oldukça fazla.

Keratin Bakımı Yapılışı

Keratin bakımı yapılışı kuaförlerde gerçekleşebilen bir uygulama olduğu gibi, kullanıcıların gerekli malzemeler ile evde de yapabilecekleri bir bakım olarak bilir. Bu bakımı gerçekleştirmek için keratin ve sülfatsız şampuan gerekmektedir. Saç sülfatsız şampuanla yıkanmalı, tamamen kurutulduktan sonra ise keratin saça uygulanmaktadır. Bu aşamadan sonra saçta kalan keratinin bir fön makinesi yardımıyla kurtulması gerekir. Bu şekilde saça hapsedilen keratin, saçın parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Saça keratin uygulanmasının ardından fön makinesi ile düz şekilde kurutulan saçların belirli bir süre boyunca toplanmaması tavsiye edilmektedir. Herhangi bir iz olmaması sebebiyle bu gibi önerilere dikkat edildiği taktirde, keratin bakımın etkileri uzun süre saçta kalmaktadır.

Evde Keratin bakımı yapmak mümkün müdür? Püf noktalarını nelerdir?

Keratin bakımı, bir diğer ismi saç botoksu uygulamalarının eğitim almış kuaförler tarafından uygulanması daha doğrudur. Fakat Natura Keratin olarak 10 yıldır bu ürünü evde uygulamak isteyen müşterilerimize resimli uygulama kılavuzları ve eğitici uygulama videoları ile yardımcı oluyoruz.  Özellikle günümüzde kalitesiz keratinlerin çoğalması kişilerin kaliteli ürünleri alarak evde uygulama yapmak istemelerine neden oldu. Buradaki en önemli konu, uygulamada kullanılacak ürünün markası ve kalitesidir. Şu an piyasada keratin adı altında keratin ile hiç alakası olmayan birçok ürün satılmaktadır. Kullandığınız keratin ürünü kaliteli ise, uygulama adımlarına da dikkat etmeniz durumunda, sonuç kuaförde yapılandan farksız olmaktadır.

Yazının devamı için sitemizi ziyaret edin.  https://www.naturakeratin.com.tr/blog/keratin-bakimi-nedir/50

Give a Comment