Saç Bakım Ürünleri ve Fiyatları

Bu yazımızda saç bakım ürünleri ve fiyatlarını inceleyeceğiz. Saç, uzun yıllar boyunca insanların en büyük öz güven kaynağı olmuştur. Bu durum, günümüzde de önemini yitirmemiş, tam tersine arttırmıştır demek mümkün. Bu sebeple de saçlarımıza gereken önemi vermek için piyasada birçok saç bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler,

  • Şampuan ve Saç Kremleri
  • Saç Maskeleri
  • Serum ve Yağlar
  • Şekillendiriciler
  • Tarak ve Fırçalar
  • Boyalar olarak sıralanabilir.

Bir insanın görkemli saçlara sahip olması, hem kendini bakımlı hissetmesini hem de çevresi tarafından beğenilmesini ve kabul görmesini destekler niteliktedir. Tüm bu ürünler, hem ev hem de kuaförde saç bakımı için kullanılan genel ürünlerdir. Evde saç bakımı çoğumuzun günlük hayatında tercih ettiği temizlik ve bakım uygulamalarıdır. Kuaförde saç bakımı yaptırmak ise bir profesyonelin eline saçlarımızı emanet etmek olsa da, şu an bakım marketlerinde de profesyonel saç bakımı nasıl yaptırılır sorusunun cevabını bulabilmemiz mümkün.

Şampuan ve Saç Kremleri
Şampuan ve Saç Kremleri

Şampuan ve Saç Kremleri

Şampuan ve saç kremi, genel anlamda öncelikle saç temizliğini sağlamak için her birimizin kullandığı vazgeçilmez ürünlerdir. Piyasada saç şeklimize, saçımızın boyalı olup olmamasına ve yıpranma seviyesine uygun olarak birçok şampuan ve saç kremi bulunmaktadır. Doğal olarak üretilmiş, içerisinde saçın ana maddesi olan keratin bulunan veya klinik şampuan ve saç kremleri bulmak mümkündür. Marka ve içeriğine göre fiyatları değişebilse de, genel aralık şampuanlar için 150-10 TL, saç kremleri için ise 170-12 TL arasında değişiklik gösterebilir. Tabii aynı zamanda çok daha masraflı ürünler de bulunabiliyor. Örneğin İnternet üzerinden farklı platformlarda fiyatları 1000 TL ve üzerine çıkan ürünler de mevcut.

Saç Maskeleri

Saç bakım ürünleri maskeleri, genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir üründür. Uygulaması ise, ıslak veya kuru saça maskenin sürülmesi ve kutuda yazan süre içerisinde saçta bekletilmesi veya durulanması ile gerçekleşir. Yine birçok farklı özelliği bulunabilen saç maskeleri, saça nem kazandırmak, ağırlığını almak ve yıpranmayı önlemek gibi sebeplerle kullanılır. Fiyat aralığı ise 80-10 TL arası değişiklik gösterebilmektedir.

Serum ve Yağlar
Serum ve Yağlar

Serum ve Yağlar

Saç serumu ve yağları ise, genelde ıslak saça uygulanan ürünlerdir. Örneğin duş sonrasında, ıslak saçınıza kutuda önerilen miktarda ürünü sürüp dağıtarak uygulama yapabilirsiniz. Durulanmayan bu ürünler, saça hacim ve nem kazandırabilirler. Serumlar için fiyat aralığı 130-20 TL, saç bakım ürünleri yağlar için ise 100-20 TL olarak belirlenmiştir.

Şekillendiriciler

Saç şekillendiricileri, köpük, sprey veya krem formunda olan, saçı istediğimiz şekle sokabilmemize yardımcı olan ya da saçımıza ısı uygulamadan önce veya sonra kullandığımız ürünlerdir. Genellikle saçın gün içerisinde düzgün ve ışıltılı kalmasını sağlama amaçları olsa da bazı saç şekillendiricileri, saçı yıpratmaması adına içeriğinde farklı ürünler de barındırabilir. Fiyat aralıkları ise 80-10 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Tarak ve Fırça
Tarak ve Fırça

Tarak ve Fırça

Tarak ve fırça seçimi, saç bakım ürünlerine tavsiye verilmesinde en üst sırada yer alabilir. Çoğu kişi bu ürünlerin seçimine gereken önemi vermese de, saç şeklimize uygun tarak ve fırça biçimleri, saç sağlığı için büyük önem taşır. Örneğin saçı kıvırcık olan birinin özel olarak bu amaca hizmet eden, saçlarını kırmadan açacak bir tarağa ihtiyaç duyabilir. Aynı zamanda saç şeklinden ziyade kullanım amacına uygun tarak ve fırçalar da bulunur. Saça fön çekerken kullanılan fırçaların ve ıslak saçı yalnızca taramak için kullanılanların farkları bulunmaktadır. Fiyat aralıkları genelde amacına bağlı olarak 5 – 60 TL arasında değişebilir.

Saç Boyası

Saç boyaları, her yaştan insanın kullandığı, görünüşte değişiklik yaratmak veya beyazları kapatmak için kullanılan ürünlerdir. Saç boyası için de birçok farklı renk ve biçim bulunabilir. Evde veya kuaförde uygulanabilen saç boyaları, bitkisel özlü, kalıcı gibi niteliklerle bezenerek üretilebilir. Bu nedenle boya seçiminde renk ve marka yanında bu duruma da dikkat edilmesi gerekir. Fiyatları ise 50-15 TL arasında değişebilir.

İlginizi çekebilir: Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment