Farklı Yüz Şekli İçin Saç Modelleri | Yüz Şekline Göre Saç Modeli Belirleme

Her saç modelinin kendine özgü bir duruşu vardır. Dolayısıyla da kendi adınıza en uygun saç tipini seçmek de sizin elinizde. Peki, farklı yüz şekli için saç modelleri nasıl seçilir? Bu sorunun cevabı sizin yüz tipinize bağlıdır. Yüzünüz yuvarlak, oval, keskin, kalp şeklinde, küçük ya da büyük olabilir. Dolayısıyla da yüz tipinize uygun saç stilleri de değişkenlik gösterir. Bu sebepten ötürü saç stilinizin yüz tipinizle uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Örneğin keskin bir yüz hattına sahipseniz kısa saç, büyük bir yüz tipine sahipseniz orta ve açık saç adınıza en uygun tipler olacaktır.

Küçük Yüz Şekli İçin Saç Modelleri
Küçük Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Küçük Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Küçük yüz hatlarına sahipseniz saç stili konusunda endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü küçük yüz tipine sahip bireyler için kısa ya da omuzda saç son derece uygun olacaktır. Küçük yüzler için saç modelleri, son derece geniş perspektifte incelenir. Saçınızı dilerseniz toplu, dilerseniz de açık kullanabilirsiniz. Çünkü zaten küçük bir yüz tipine sahip olduğunuz için saç stiliniz daha çok ön planda olacaktır. Saçınızda yapacağınız ufak değişimler bile hemen fark edilecektir. Küçük yüz tipine sahip olmanın en büyük avantajlarından birisi de budur. Saçlarınız, çevrenizde çok daha dikkat çeker. Ayrıca saçınıza uyguladığınız hacim verici şekiller, saçlarınızın daha da dolgun bir şekil almasına vesile olacaktır.

Kalp Yüz Şekli İçin Saç Modelleri
Kalp Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Kalp Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Kalp yüz şekline sahip bir bireyseniz, saçlarınızı ön planda tutacak kesimi tercih etmelisiniz. Bu bağlamda kalp yüz şekline göre saç kesimi önerisi olarak ilk vereceğimiz tavsiye kısa saç kesimidir. Kısa denildiğine bakmayın! Omuz ve ense hizasındaki saç kesimi, kalp yüz şekline sahip insanlar için son derece iyi bir seçenek! Bu sayede saçınızla ön planda olacaksınız. Sahip olduğunuz yüz tipi ve saç kesimi şekli sayesinde tüm dikkatleri üstünüzde toplayacaksınız. Bununla birlikte saçınızda uyguladığınız değişik saç stilleri ya da renkleriyle çevrenizdekilere karşı fark yaratacaksınız. Değişikliği hemen fark edilen saç stiliniz ve kesiminizin yüz tipinize uygun olmasına dikkat edin.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Saç Modelleri
Yuvarlak Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

Yüz şekliniz yuvarlak bir yapıya sahipse genel anlamda kullanabileceğiniz bazı saç modelleri ve kesimleri vardır. Bu bağlamda yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri içinden kendiniz adına en uygun olanı seçmeniz yararınıza olacaktır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bireyler için uzun saç stilleri olmazsa olmazdır. Yuvarlak yüzlü bireyler, keskin olmayan yüz hatlarını uzun ve dolgun saçlarıyla kamufle edebilir. Fakat saçlarınızın bakımına dikkat etmeniz son derece önemli. Dikkat çeken uzun saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı görünmesi, çevrenizdekileri imrendirerek baktıracaktır. Size düşen tek şey ise saçlarınızın günlük bakımını yapıp dolgun görüntüyü destekleyecek bakım kremleri ve besleyici yağlar kullanmak.

Yüz Tipime Göre Saç Şeklimi Nasıl Belirlerim?

Birçok kişinin aklını kurcalayan o soruya geldik. Yüz tipime göre saç şeklimi nasıl belirlerim? Bu sorunun cevabı da sizde gizli! Birbirinden farklı yüz tipleri ve şekilleri var. Bu yüz şekillerinden kendi tipinize uygun olanı seçmelisiniz. Bu bağlamda birçok farklı seçenek mevcut. Örneğin yuvarlak bir yüz tipine mensupsanız uzun bir saç stili ve kesimi kullanmalısınız. Bunun dışında küçük yüz tipine sahip bireyleri ele alalım. Küçük yüz tipine sahip insanlarda da kısa bir saç kesimi oldukça iyi gidecektir. Ayrıca kısa saç, çoğu insanda küçük yüz tipine sahip olan insanlar kadar güzel durmayabilir. Dolayısıyla saç stilinize karar verirken ince eleyip sık dokumanızda fayda var.

İlginizi çekebilir: Saç Bakım Ürünleri ve Fiyatları

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment