Ayak Tırnağına Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Tırnaklarda daha hoş bir görünüm için sıklıkla tercih edilen takma tırnaklar yalnızca eller için değil ayak tırnağına takma tırnak için de uygulanmaktadır. El ve ayak tırnakları arasında uyum yakalamak isteyen kadınlar özellikle bu uygulamaları tercih etmektedir. Oldukça uyum bir görünüm sağlanan bu uygulamaları profesyonel merkezlerde yaptırabileceğiniz gibi isterseniz evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Bu uygulamalar dikkat edilmesi gereken birkaç nokta dışında oldukça kolay şekilde yapılabilmektedir. Bunun için ihtiyacınız olan şey bir adet 10’lu takma tırnak setidir.

Ayak Tırnağına Takma Tırnak Nereden Alınır?

Takma tırnaklar, ellerdeki veya ayaklardaki tırnakların estetik olarak istenilen uzunluğa ulaşamamasından öne gelen ihtiyaç sebebiyle kullanılır. Ayaklar için uygulanan takma tırnak setleri el tırnakları için uygulanan takma tırnak setleri ile birleşik ve ayrı olarak iki seçenekle satılmaktadır. Bu seçenekleri dilediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz.

El ve ya ayağınız için almak istediğiniz takma tırnakları kişisel bakım marketlerinden edinmeniz mümkündür. Aynı zamanda büyük marketlerin kişisel bakım bölümlerinde de bazı takma tırnak modelleri satılmaktadır. Eğer daha uzun süreli ve farklı model bir tırnak uygulaması tercih etmek istiyorsanız protez tırnak uygulamalarına başvurmanız mümkündür. Bu uygulamalar da takma tırnak uygulamasına benzer şekilde hizmet vermekte fakat daha uzun süreli kullanım vaat etmektedir.

Ayak Tırnağına Takma Tırnak Nasıl Takılır?
Ayak Tırnağına Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Ayak Tırnağına Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Elinize ve ayağınıza takma tırnak uygulaması yapmak istediğinizde öncelikle bu bölgelerin hijyenini sağlamalısınız. Oje varsa çıkartılmalı ve ayaklar suda bekletilerek iyice yıkanmalı ve temiz hale getirilmelidir. Mümkünse el ve ayak özel ürünlerle ya da doğal tarifler uygulanarak bakım yapılmalıdır. Bu bakım uygulamalarından sonra tırnağın üzerine bir miktar tırnak yapıştırıcısı sürülmelidir. Daha sıkı yapışacağını düşünerek fazla yapıştırıcı sürmeniz tırnağınıza zarar verebilir. Bu sebeple eser miktarda sürmeniz yeterli olacaktır. Özellikle diplerine sürmemeye dikkat etmelisiniz. Bunun sebebi ise tırnaklarınızın diplerinden beslenmesidir. Tırnak dipleri zarar gördüğünde geri dönülemez hasarlar oluşturabilmektedir. Daha sonrasında takma tırnağı yapıştırıcının üzerine bir iki saniye hafif şekilde bastırarak bekletmelisiniz. Uygulama tamamlandığında tırnağınız sağlam şekilde yapışmış olur ve yapıştırıcının gücüne göre bir hafta dayanması beklenir.

Ayak Tırnağından Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Ayak tırnağına takma tırnakları çıkarabilmek için acele etmemek gerekir. Yaklaşık bir hafta süre ardından yapıştırıcının etkisi bitecek ve kendiliğinden düşecektir. Ancak bundan önce çıkarılmak istenirse yapılması gereken öncelikle sıcak su içerisine ayakları sokarak bir müddet bekletilmesidir. Bu suyun içine bir miktar aseton da katılarak etkisi artırılabilir. Ayrıca aseton ayaklar sudan çıkarıldıktan sonra pamuk ile de uygulanabilir. Yapıştırıcının etkisinin geçtiğine emin olduğunuzda törpüyle hafifçe tırnağı kaldırabilirsiniz. Ancak kalkmıyorsa fazla baskı uygulamamalısınız, aksi takdirde tırnağınıza zarar verebilecek durumlar ortaya çıkabilir.

Ayak Tırnağına Uygulanan Takma Tırnaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ayak Tırnağına Uygulanan Takma Tırnaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayak Tırnağına Uygulanan Takma Tırnaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayak tırnağına takma tırnak takma konusunda da el tırnakları gibi uyulması gereken birkaç kural bulunmaktadır. Bu kurallar arasında bulunan en önemli kural el ve ayak hijyenine dikkat etmek gerektiğidir. Ellerin ve ayakların sık sık yıkanması gerekmekte ve bazı bakım ürünleriyle bakım yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda tıpkı eller gibi ayaklarda da oje veya takma tırnak uygulamaları yapıldıktan sonra üç gün kadar ara verilmelidir. Aksi takdirde ayak tırnakları zayıflar ve sağlığını yitirebilir. Ayak tırnaklarına yapılan takma tırnak uygulamaları uzun soluklu olmayabilir çünkü ayakkabı içerisine giren tırnaklar çok çabuk düşebilmektedir. Bu sebeple uygulamayı yaptığınızda tırnaklarınızı açık bırakacak önü açık ayakkabılar giymeniz tavsiye edilir.

İlginizi çekebilir: Erkeklerin Bilmediği Makyaj Malzemeleri

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment