Takma Tırnak Nerede Satılır?

Hoş bir görünüm elde etmek ve süslü tırnaklara sahip olmak için takma tırnaklar sıklıkla tercih edilmektedir. Tırnakların doğal görünümünün zayıf olması ya da kırık olması gibi durumları kapatmak için kullanılabilir. Takma tırnaklar, tırnağın üzerine yapıştırılarak kullanılır. Bu tırnaklar bazı zamanlar kendinden ojeli ve süslü olabilirken bazıları yalnızca doğal tırnak görünümü sağlamaktadır. Üretiminde kullanılan malzemeler ve görünüşleri açısından geniş bir çeşitlilik oluşturmaktadırlar. Bu tırnaklar oldukça çeşitli olduğu gibi özellikle kalitesi açısından tercih edilirken dikkat edilmesi gerekmektedir. Tırnağınızın sağlığı için kullandığınız ürünleri tercih ederken kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Takma Tırnak Nereden Satın Alınabilir?
Takma Tırnak Nereden Satın Alınabilir?

Takma Tırnak Nereden Satın Alınabilir?

Takma tırnakları özel günleriniz için ya da günlük kullanımlarınız için tercih edebilirsiniz. Duruma göre tercih ettiğiniz tırnakları satın almak için kişisel bakım ürünleri marketlerini tercih edebilirsiniz. Ya da bu tür ürünlerin satılmakta olduğu kişisel bakım bölümüne sahip olan büyük zincir marketlerde de aradığınız türden tırnakları bulmanız mümkün olabilir. Bu tür marketlerde eller ve ayaklar için 10’lu,12’li ya da 48’li şekilde paketlenmiş doğal görünümlü takma tırnaklara rastlamak mümkündür.

Bazen daha uzun süreli kullanılması amacıyla protez tırnak ismi verilen ve uzun süreler parmaklarınızda durabilen yönteme de başvurabilirsiniz. Aradığınız protez tırnakları bulmak için özellikle bunun üzerine hizmet veren mağazaları tercih edebilirsiniz. Bu mağazalar yalnızca tırnaklar üzerine satış yaptığı için daha çok seçenek sunarlar. Bu sayede daha fazla model arasından kararınızı verebilirsiniz. Bu uygulamalarda kaliteli bir protez tırnak uygulaması yaptırdığınızdan emin olmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde tırnaklarınız zarar görebilir ve görünümü değişebilir.

Takma Tırnak Ne Sıklıkla Kullanılabilir?
Takma Tırnak Ne Sıklıkla Kullanılabilir?

Takma Tırnak Ne Sıklıkla Kullanılabilir?

Takma tırnakların kullanımı için verilen süre en fazla bir haftadır. Eğer tırnaklarınızın üzerine yapıştırdığınız bu takma tırnağı çıkarmazsanız tırnaklarınız hasar görebilir. Bu tırnakları çıkardıktan sonra da en az 3 gün yeni tırnak kullanmamalısınız. Aksi takdirde hem cildiniz hem de tırnak yapınıza zarar verebilirsiniz. Bu tırnaklar takılırken plastik tabakanın tam olarak yerleşebilmesi için törpü ve benzeri inceltici işlemler yapılmaktadır. Bu da tırnaklarınızda incelmeye ve zayıflamaya yol açacaktır. Uzun süre dinlendirmeden uygulama yapılması tırnaklar havasız kaldığı için sararmalar yaşanabilir. İki uygulama arasında 3 günlük bir ara vermeniz tırnaklarınızın sağlığı açısından çok daha faydalı olacaktır.

Takma Tırnak Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Takma Tırnak Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Takma Tırnak Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ellerin estetik görünümü için özellikle tercih edilen bu tırnaklar için en çok dikkat edilmesi gereken hususlar tırnak yapıştırıcısının sağlığınıza zarar vermemesi ve uzun süre yapışkanlığını korumasıdır. Ancak uzun süre dayanabilmesi için yapıştırıcının fazla sürülmesi gerekmez, sürüldüğünde ise tırnaklara zarar verir. Aynı zamanda bu tırnakların kaliteli plastikten üretilmiş olması ve yapıştırıcınızın kaliteli olması gerekir. Tırnak uygulaması yapılmadan önce eller ve tırnaklar mutlaka güzelce temizlenmeli ve nemlendirici kremler sürülmelidir. Tırnaklarımız dip noktasından beslenir. Bu sebeple tırnak diplerine etkileyecek ve zarar verecek uygulamalardan kaçınmak gerekir.

Takma Tırnak Kullanımı Tırnaklara Zarar Verir Mi?
Takma Tırnak Kullanımı Tırnaklara Zarar Verir Mi?

Takma Tırnak Kullanımı Tırnaklara Zarar Verir Mi?

Takma tırnağın kullanımı diplere zarar verilmemesi veya uzun süre aynı tırnakların kullanılmaması hususlarına dikkat edildiği sürece zararlı bir uygulama değildir. Kaliteli ürünlerin kullanılması ve tırnağın üzerine sürülen yapışkan gibi hava almasını engelleyecek ürünlerin fazla kullanılmaması özellikle önem taşımaktadır. Aynı zamanda hafta boyunca kullandığınız tırnakları çıkarttıktan sonra hemen yeni bir uygulama yaptırmamaya özen göstermelisiniz. Bir sonraki uygulama için uzmanlar en az üç gün beklemenizi tavsiye etmektedir. Aksi takdirde tırnaklarınızda kalıcı hasarlar oluşabilir ve düzelmesi oldukça uzun bir zaman alabilir.

İlginizi çekebilir: Makyaj Malzemeleri Koymak İçin Kutu Nasıl Yapılır?

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment