Uygun Fiyatlı Makyaj Malzemeleri Listesi

Bakımlı ve güzel görünmek isteyen birçok kadın tarafından her gün milyonlarca makyaj malzemesi satılmaktadır. Fakat çoğu kişi kusursuz görünmeyi isterken uygun fiyatlı makyaj malzemeleri almak isterler. Böylece herkes bütçesine göre makyaj malzemesi kullanabilir. Önereceğimiz uygun fiyatlı makyaj malzemeleri listesi içerisinde aynı zamanda her makyaj çantasında bulunması gereken ürünler mevcuttur. Uygun fiyatlı makyaj malzemeleri şu şekilde özetlenmiştir,

 • Mat ruj önerisi için Beaulis veya Maybelline markalarını önerebiliriz. Uygun fiyatlarda en iyi kaliteli veren bu markalar kalem formunda ve sivri ucu ile beraber çantanızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • Maybelline aydınlatıcıları hem doğal hem de ışıltı vermesi açısından uygun fiyatlılardır.
 • Doğal tonlarda allık için Loreal markasını önerebiliriz. Allıklar cilde pembelik kazandırarak kaliteli bir ürün olmaktadır.
 • Eyeliner önerisi için uygun fiyatlı olarak NYX markasını önerebiliriz. Hem kalem formunda olması ile beraber kullanımı kolaydır ve kalıcıdır.
 • Maybelline markasının maskaraları yine uygun fiyatlı makyaj malzemeleri arasındadır ve çoğu kişinin severek kullandığı maskaralardır.
 • Ultimate markasının özellikle far paletleri uygun olmasının yanı sıra yumuşaktırlar ve pigmentleri güçlüdür. Şu sıralar alınabilecek en uygun fiyatlı makyaj malzemesi olabilir.
 • Kaş kalem önerisi için Maybelline New York markasını önerebiliriz. Kaşlarınızı daha belirgin ve doğal bir şekilde belirginleştirir ve oldukça kullanışlıdır.
 • Kapatıcı önerisi için Loreal markasının kapatıcıları yeni başlayanlar için uygun fiyatlı makyaj malzemeleri arasında bulunmaktadır.
Uygun Fiyatlı Makyaj Malzemeleri
Uygun Fiyatlı Makyaj Malzemeleri

Uygun Fiyatlı Makyaj Malzemeleri

Uygun fiyatlı makyaj malzemeleri konusunda seçtiğiniz ve aldığınız markalara dikkat etmelisiniz. Her ne kadar cazip fiyatlarda makyaj malzemeleri satılsa da özellikle bilinmeyen markaların ve replika Pazar markaları cildiniz için kanserojen maddeler içermektedir. Bu yüzden cebinize uygun bir makyaj malzemesi ararken özellikle 1 TL’ye makyaj malzemeleri veya bu tarz kampanyalar ile satılan malzemeleri kesinlikle önermiyoruz. Bunun yerine makyaj malzemelerini yavaş yavaş ama kaliteli bir şekilde alarak hem uzun kullanım için hem de daha sağlıklı bir kullanım için önemli olmaktadır.

Uygun Fiyatlı Bakım Ürünleri
Uygun Fiyatlı Bakım Ürünleri

Uygun Fiyatlı Bakım Ürünleri

Uygun fiyatlı makyaj malzemelerinin yanı sıra bakım için uygun fiyatlı ürünler çok pahalı olmayan ve maksimum 50 TL olan ürünleri listeledik. Makyaj malzemeleri dışında kullanabileceğiniz uygun fiyatlı bakım ürünleri şu şekildedir,

 • Neutrogena markası güneş koruyucu, sizlerin cildini güneşten korumaktadır.
 • Deborah Face Perfect ile kullanabileceğiniz makyaj bazı özellikle makyaj öncesinde kullanmanız gereken bir üründür ve fiyatı gayet uygun olmaktadır.
 • Rimmel markasının kapatıcıları, uygun fiyatlı olmasının yanı sıra alınabilecek en uygun fiyatlı kapatıcı olmaktadır.
 • Fondöten için en uygun fiyatlı olarak BB cream veya CC cream markasını önerebiliriz. Piyasada en uygun fiyatlı fondötendir ve birçok kişinin kullanarak memnun kaldığı hem bakım kremi hem de fondöten görevi gören en iyi makyaj malzemeleri arasında bulunmaktadır.
 • Dirty Works markası, cildi nemlendirmek isteyenler için uygun fiyatlı bir kremdir.
Makyaj Malzemeleri Nerelerden Alınır?
Makyaj Malzemeleri Nerelerden Alınır?

Makyaj Malzemeleri Nerelerden Alınır?

Makyaj malzemeleri almak isteyen kişiler ve cebine uygun ucuz makyaj malzemeleri almak isteyen kişiler AVM’lerden ve markaların kendi mağazalarından alabilirler. Bunun yanında özellikle Türkiye’de popüler olan Gratis makyaj malzemeleri zaman zaman indirimler uygulayarak kaliteli makyaj malzeme ürünlerini kişilere sunmaktadırlar.

Bu mağazaların yanı sıra Watsons, Rossman gibi markalar içerisinde uygun fiyatlı pek çok makyaj malzemesi satılmaktadır. Yılın belli zamanlarında yapılan ve %50 indirim gibi uygulamaları takip ederek uygun fiyatlı makyaj malzemesi satın alabilirsiniz. Her ne kadar günümüzde makyaj malzemeleri fiyatını arttırsa da kanserojen maddelerden uzak durmalı ve bir ürün alırken içeriğinde bulunan ürünleri dikkatlice okumalısınız.

İlginizi çekebilecek içerik: Makyaj Nasıl Yapılır?

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment