Doğal ve Sağlıklı Zayıflamak Mümkün

Kilo verebilmek için günümüzde insanlar sağlıksız ve doğallıktan uzak yöntemlere başvuruyor. Aksine doğal ve sağlıklı kilo verme yöntemleriyle ideal kilo seviyenize ulaşmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Doğal zayıflama için sağlıklı beslenmek ve spor kesinlikle bir şarttır. Hem fit görünüm hem de sağlık açısından bakıldığında doğal kilo vermek oldukça mantıklıdır.

Sağlıklı kilo verme
Sağlıklı kilo verme

Sağlıklı kilo vermek için günde kaç öğün yemek yemeliyiz?

Kilo vermek için mutlaka gün de üç öğün beslenmeniz gereklidir. Gün de üç öğün beslenmeniz sizin gün içerisinde aşırı bir şekil de tüketim de olduğunuzu göstermez. Aksine bu düzenli ve dengeli beslenmeye bir işarettir. Protein deposu sebzeler ve az yağlı yiyecekler sayesinde gün içerisinde az sayı da kalori alacaksınız. Özellikle meyvelerle açlık hissinizin önüne geçebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeği arasında meyve ya da meyve suyu tüketmeniz açlık hissinizin önüne geçebilir.

Sağlıklı bir yaşam için gün de 2 litre mutlaka su tüketmelisiniz. Kilo vermek isteyen insanların büyük bir bölümü aç kalarak zayıflayacağını düşünmektedir. Fakat aç kalmak o an ki psikolojinize bağlı olarak gerçekleşir. Bir süre aç kalsanız dahi vücudunuz buna izin vermeyecektir. İradenizi kaybettiğiniz de ise diyetinizi bozacak ve tekrar eski düzensiz beslenme alışkanlıklarınıza devam edeceksiniz. Bu nedenle düzenli ve dengeli bir beslenme programıyla ideal kilonuza ulaşmanız oldukça mümkündür.

[irp]

Spor Yaparak Sağlıklı Kilo Verme

Spor yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Çalışan insanları spor yapmaya pek vakit bulamadıkları bir gerçektir. Fakat sizlere farklı yöntemler sunacağız. Bu yöntemlerle siz fark etmeden spor yapacaksınız. Eğer toplu taşıma vasıtalarını kullanarak işe gidiyorsanız her sabah 15 dakika yürüyün ve bir durak ileriden binin. Aynı şekil de akşam eve dönüşte bir durak ileriden binin. Böylelikle günde yarım saat yürüyüş yapmış olacaksınız. Aynı şekil de ev ve iş yerin de asansör kullanmak yerine merdiven kullanabilirsiniz. Bu da vücudunuzdaki tüm kasların çalışmasını sağlayacaktır.

Kuru Baklagiller

Dukan diyeti nedir?

Bizi Facebook tan takip edebilirsiniz.

Sağlık Kanalı

Give a Comment