Zayıflamak için yapılan hatalar

Zayıf kalabilmek, fit olabilmek için farkında olmadan bazı yanlış yöntemlere başvururuz. Özellikle biz bayanlar yaz aylarında formumuz için akşama kadar aç kalmayı, internet üzerinden yayınlanan ismini hiç duymadığımız ilaçlara bile muhtaç olabiliyoruz.

Zayıflamak için yapılan hatalar bunlarla da sınırlı değil. Bir gün içinde 4 veya 5 kere detoks yapmak, spor yapayım derken ısınmadan esnemeden yapılan hareketler vücudumuz için kalıcı hasarlar verebilir. Bu hatalara düşmemek için önce doktorunuza başvurmanız gerekir.

Zayıflamak için aslında gün boyu açmak kalmak kesinlikle doğru değildir. Vücudumuz ödem toplayarak şişkinlik, tansiyon gibi rahatsızlıklara sebep yaratabilir. Bunun için güne başlarken sade Türk kahvesi veya limonlu su içerek bağışıklık sistemini çalıştırabilirsiniz arkasından yapılan bol yeşillik, rafadan yumurta, iki dilim kepek ekmeği, tuzsuz peynir ve şekersiz çayla güne tam anlamıyla başlayabilirsiniz. Ve zamanınız varsa bol bol yürüyüş yapmakta yarar var.
Spor yapmak için zamanımız yok diyebilirsiniz. Bu yüzden evinizde bile 5 dakika ısınma ve 20 dakika cardio hareketleriyle zayıflamanıza yardımcı olabilirsiniz. Zayıflamak için yapılan hatalardan biride sporu aç karınla yapmak; vücudunuz açlıktan yorgun olduğu için spor yaparsanız yararlı hücrelerinize zarar verip kas kaybedebilirsiniz. Zayıflamak istiyorsanız yağlarınızın erimesi gerekir.

[irp]

Ne yaptıysam olmuyor, su bile bana yaramıyor diyorsanız yanlış diyorsunuz. Çünkü yapılan araştırmalarda su içerken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekiyor. Mesela 1 litre suyu birden içmek ne kanınızı temizler nede yağlarınızı yakar.
Direk bağırsaklarınıza gider ve şişkinlik yaratır. Bu durum su zehirlenmesine etken olabilir. Yapmanız gereken suyu emerek ve yavaşça içmenizdir. Su içmeyi unutuyorum diyorsanız evinizdeki, iş yerinizdeki masanıza koyabilirsiniz. Unutmayın su yağları yakmakta en önemli etkendir.

Zayıflamak için yapılan hatalar elbette bunlarla sınırlı kalmayabilir. Bitki çayları kullanımında aşırı kullanımı hele ki hamile bayanlar için sakıncalı olduğunu doktorlar her zaman söylemektedir. Bitki çayını kullanırken limon katmanız bitki çayındaki yağ yakıcı özelliğini öldürmektedir bu yüzden limon kullanmamanız gerekir.
Eğer amacınız gerçekten zayıflamak ise aç kalmayınız az ve sık yiyiniz. Televizyonlardan hep duyarız ara öğünlerde salata ve yoğurt çok önemlidir, bilmediğiniz markaların bitki çaylarını kullanmayınız. Sabırlı olmalısınız yoksa zayıflıyorum derken kilo bile alabilirsiniz disiplinli ve sabırlı olursanız ideal vücudunuza kavuşabilirsiniz.

Kilo alma sebepleri ve çözümleri

Beslenmenin metabolizma üzerindeki etkisi

Bizi Facebook tan takip edebilirsiniz.

Sağlık Kanalı

Give a Comment