Evde Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma tırnak nasıl takılır? Günümüzde bakım ve güzellik sektörleri hızla değişmektedir ve bununla beraber popülerleşen bir diğer güzellik ürünü ile takma tırnak veya protez tırnaklardır. Takma tırnaklar kadınlara büyük bir kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra sürekli olarak manikür yapmaktan kurtulmaktadırlar. Tırnakları hassas olan kişiler, sürekli olarak tırnağı kırılan kişiler veya tırnakları uzamayan kişiler farklı çeşitlerdeki ve renklerdeki takma tırnakları satın alarak evde rahatlıkla takabilirler.

Adım Adım Takma Tırnak Nasıl Takılır?
Adım Adım Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Adım Adım Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Kadınlar birçok kozmetik mağazadan takma tırnaklar satın alarak kuaförlere veya kendileri evde takmaktadırlar. Kötü görünen tırnakları kamufle etmek için her alanda takma tırnakları kullanabilirsiniz. Akşamları özel bir davete giderken, düğünlerde ve daha birçok yerde hızlı bir şekilde takma tırnak takabilirsiniz. Takma tırnak nasıl takılır konusunda öncelikle tırnaklarınızı temizlemeli ve kökünden zarar vermeden şekilde kesmelisiniz. Evde takma tırnak takma adımları şu şekildedir,

  • Tırnaklarınızda eğer eski ojeler varsa aseton ile beraber temizleyin ve elinizi yıkayın.
  • Her tırnağa bir anda takma tırnak yapıştırıcısı sürmeniz önerilmez.
  • Öncelikle tek bir tırnağınızdan başlayarak tırnak yapıştırıcısını sürün ve tırnağınız boyutuna uygun tırnağı bularak tırnağınıza bastırın, bu işlemi 1-2 dakika uygulamanız yeterli olmaktadır.

Takma tırnakkullanım süresi genel olarak 1 hafta ile 10 gün arasında değişmektedir. Takma tırnağı kullandıktan sonra hemen sonrasında tırnağa işlem yapmamanız önerilir. Ayak takma tırnak nasıl takılır konusunda yine aynı yöntemler ile tırnakları yapıştırabilirsiniz.

Takma Tırnak Yapıştırıcısı Olmadan Nasıl Yapışır?
Takma Tırnak Yapıştırıcısı Olmadan Nasıl Yapışır?

Takma Tırnak Yapıştırıcısı Olmadan Nasıl Yapışır?

Takma tırnak yapıştırıcım yok diyenlere özel tırnak yapıştırmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bir tırnak yapıştırıcı kadar kalıcı özellik göstermede de ve tırnakları kısa süreli kullanacaksanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz,

  • Çift taraflı bant ile tırnaklarınızı yapıştırabilirsiniz. Bu bantları kırtasiyelerden alabilirsiniz fakat takma tırnakların kullanım süresi 1-3 gün arasında değişmektedir. Küçük parçalar halinde keserek takma tırnaklarınızı yapıştırabilirsiniz.
  • Çift taraflı kıyafet bandı ile beraber en fazla 1 günlüğüne tırnakları kullanabilirsiniz.
  • Çift taraflı peruk bandını yine takma tırnak yapıştırıcısı niyetine kullanabilirsiniz.
  • Şeffaf oje ile beraber tırnaklarınızı yapıştırabilirsiniz. Bunun için takma tırnağa bir miktar oje sürerek tam kurumasını beklemeden tırnağınıza yapıştırabilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Takma tırnaklar uzun kullanımdan sonra kendi kendine dökülürler fakat bu süreden daha öncesinde tırnakları çıkartmak ve takma tırnak nasıl çıkartılır konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bunun birkaç yöntem arasında kolay bir yöntem olan su ile aseton yöntemidir. Bir kâseye sıcak su koyduktan sonra içerisine biraz aseton ekleyin ve tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika bekletin. Böylece rahatlıkla takma tırnaklarınız çıkacak. Fakat bu işlemden sonra elinizi yıkayın ve mutlaka tırnak besleyici krem ile beraber tırnaklarınıza bakım yapın.

Takma Tırnak Suya Dayanıklı mı?
Takma Tırnak Suya Dayanıklı mı?

Takma Tırnak Suya Dayanıklı mı?

Takma tırnak modelleri, pek çok çeşitlilikte olmakla beraber neredeyse tüm kadınların kullanabileceği ürünlerdir. Bakımlı görünmeyi seven tüm kadınlar takma tırnakları kullanabilir. Takma tırnakların yaklaşık olarak kullanımı 1 hafta ile 10 gün arasında değişiklik göstermektedir. Fakat bu sürede kafaya takılan sorulardan biri takma tırnak suya dayanıklı mı sorusu olmaktadır. Takma tırnaklar suya dayanıklı olarak üretilir ve kaliteli bir takma tırnağın üzerindeki boya su ile kolayca gitmez.

Aynı şekilde takma tırnaklar özel boyalar ile üretildiği için normal ojeden daha uzun süreli bir kullanım sergiler. Takma tırnak yapıştırıcısı ise eğer kaliteli bir yapıştırıcıysa uzun süreli yapışkanlık sağlar ve sudan veya herhangi bir sıvı madde ile sökülmez sökmek istediğiniz zaman aseton ile su ile birlikte kullanılabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Tırnak Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment