En Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner kirpiklerin diplerine sürülen ve çizgi çekmek için kullanılan bir tür göz kalemi olmaktadır. Eyeliner kullanımının amacı bakışlara anlam katmak için kullanılmaktadır. En kolay eyeliner nasıl çekilir diyenler için öncelikle nasıl bir eyeliner kullanacaksınız belirlemeniz gerekmektedir. Eyelinerlerin üç çeşidi bulunmaktadır, kalem eyeliner, likit eyeliner ve krem veya jel eyeliner olmaktadır. Eyeliner çekmek sanıldığından daha zor bir durumdur ve kolayca eyeliner çekmek için bolca tecrübe gerektirir. Yine de eyeliner çekmenin bazı yöntemleri bulunmaktadır.

Kolay Eyeliner Çekme Yöntemi
Kolay Eyeliner Çekme Yöntemi

Kolay Eyeliner Çekme Yöntemi

Eyeliner sürme teknikleri arasında bulunan pratik yöntemlerden birisi gözün bitiş noktasından yani ters noktadan başlayarak göz noktasına kadar çizgi inceltilerek çizilebilir. Bu yöntem, göz pınarının oradan başlamaktan daha kolaydır. Bu yöntem sonrasında eyeliner fırçasını kullanarak düzeltme yapabilirsiniz. Aynı şekilde çizginin bitiş noktasından fırça ile çizgiyi yukarı doğru çekebilirsiniz.

Eyeliner modelleri ile beraber daha rahat bir eyeliner çekmek için piyasada bulunan eyeliner modellerini kullanabilirsiniz. Bazı kişiler kalem eyelineri daha çok pratik buluyor bazı kişiler ise likit eyeliner kullanma daha pratik gelmektedir. Bu yüzden kendinize göre en kolay eyelineri bularak makyajınızı kolaylaştırabilirsiniz. Sonrasında bolca kalem çekme antrenmanı yaparak sonunda mükemmel bir eyeliner elde etmeniz mümkün.

Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir
Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir

Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir

Eyeliner çekme yöntemleri arasında olan ve oldukça pratik bir yöntem olan kalem eyeliner ile tek seferde eyeliner çekilebilmektedir. Kalem eyeliner nasıl çekilir diyenler için öncelikle kirpik diplerine hafif bir çizgi çekerek genel çizgiyi oluşturun. Göz ortasından başlayarak gözün dış kenarına doğru hafif çizgiler çizin sonrasında gözün iç kısmından gözün ortasına kadar rahatlıkla eyeliner çekin. Kalem eyeliner tutumu kolay olduğu için herkesin yapabileceği bir eyeliner çekme yöntemidir.

Likit Eyeliner Nasıl Çekilir

Likit eyeliner kalemden sonra en sık kullanılan yöntemdir fakat bu likit eyelinerler tecrübe istemektedir. İnce eyeliner nasıl çekilir sorusu için aynı zamanda likit eyeliner önerebilirsiniz. Likit eyelinerler genelde su bazlı olduğu için çabuk kurumazlar bu yüzden sürdükten sonra biraz beklemelisiniz. İnce uçlu olan likit eyelineri alt kirpikleriniz içinde tercih edebilirsiniz. Kirpik diplerine istediğiniz incelikte çekebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Eyeliner Nasıl Sürülür?
Yeni Başlayanlar İçin Eyeliner Nasıl Sürülür?

Yeni Başlayanlar İçin Eyeliner Nasıl Sürülür?

Makyaj yapmayı yeni yeni öğrenen kişiler ve yeni başlayanlar için eyeliner nasıl sürülür konusunda birçok yöntem günümüzde yapılmaktadır. Hatta çatal ve kaşık gibi veya ipler ile beraber eyeliner çekme konusunda birçok yöntem bulunmaktadır. Hatta eyeliner sürmek için göz bantları günümüzde gittikçe popülerleşmeye başlamaktadır. Bu göz bantları ile beraber eyeliner kuyruğu çizilecek alana doğru yapıştırılır ve böylece eyeliner kolayca çekilir.

Yeni başlayan kişiler için tüm bu yöntemler zorlayıcı olabilir. Bunun için kendinize göre en kolay eyeliner modelini bulduktan sonra bolca pratik yapmanızdır. Bu sürece gözünüzü tahriş etmemeniz önerilir. Bu yöntem ile beraber noktalardan yararlanabilirsiniz, eyeliner sürme teknikleri olan nokta yöntemi ile eyelinerin gideceği yönü noktalar ile belirterek noktaları birleştirebilirsiniz. Böylece kolayca eyeliner çekebilir ve sonrasında düzeltebilirsiniz.

Bant ile Eyeliner Nasıl Çekilir?
Bant ile Eyeliner Nasıl Çekilir?

Bant ile Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner modelleri gözleri ön plana çıkartarak gözlere çarpıcı bir görünüm verir. Eyeliner çekme yöntemlerinden olan ve herkesin merak ettiği bant ile eyeliner nasıl çekilir yöntemleri birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Elinizin yatkınlığını kısa sürede kazanarak eyeliner çekerken bantlardan yardım alabilirsiniz. Basit bir bant ile beraber burun kenarınızdan göz kenarına doğru yapıştırabilirsiniz. Sonrasında eyelineri kuyruk bölümünden çizmeye başlayarak göz ortasına doğru çekmeyi deneyebilirsiniz.

  • İlginizi çekebileceğini düşünüyoruz: Retinol Nedir? Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

Sağlık Kanalı Facebook sayfasından da bizi takip edebilirsiniz.

Give a Comment