Detoks insanı ne kadar mutlu eder?

Sağlıklı bir şekilde formunuzu korumak için yapmanız gerekenler aslında o kadar da zor değildir. Ama insanoğlu her zaman için zorlaştırmanın bir yolunu bulmaktadır. Geride bıraktığımız yıllar içerisinde en fazla tercih edilen yöntem olarak karşımıza çıkan detoks, kafalarda bazı soru işaretleri de bırakmıştır. Bu soru işaretlerinin başında acaba detoks insan vücuduna ne kadar yararlıDetoks sağlıklı mı? Gibi sorularda gelmektedir

Detoks uygulamalarının zararlı olduğu bazı bilim insanları tarafından ispatlanmıştır. Ama her şeye rağmen hala ticari amaçlı bile olsa detoks yaptırmaya devam eden insanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır.

[irp]

Eğer uzun süre boyunca detoks işlemlerine devame edilirse bu durum kas kaybından, saç dökülmesine hatta beyinde kısa süreli bilinç kaybına kadar pek çok olumsuz duruma da sebep olmaktadır. Clevleand Üniversitesinden yapılan bir açıklamaya göre: “Detoks ve benzeri uygulamalar insanlar sağlığı açısından yüksek oranda zararlıdır. Bu uygulamalardan mümkün olduğunca uzak durmak gerekmektedir.” Şeklinde gelen açıklamaların üzerine, gözler tekrardan detoks işlemlerinin yapıldığı tıp merkezlerine çevrilmiştir.

Detoksun zararları kadar yararları olduğu da doğrudur. Vücudumuzda bulunan bazı sıvıların yok olmasını önlemek gibi pek çok etkileri olduğu da bilinmektedir. Ama zararları göz önünde bulundurulduğunda, detoksun yararları o kadar da önemli değildir.

Ayrıca kısa süreli detoks seanslarında bile, uyku sürelerinde dengesizlikten, beslenme eksikliklerine, yoğun ne kadar pek çok etkiler görülmektedir.

Kilo alma sebepleri ve çözümleri

Metabolizmayı hızlandıran gıdalar

Uyku sorunları

Bizi Facebook tan takip edebilirsiniz.

Sağlık Kanalı

Give a Comment